Skocz do zawartości

Fisher F5 vs Tecnetics OMEGA 8000


mklw

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sama głębokością żyje poszukiwacz. Na dobra sprawę nawet nie musi mieć wykrywacza metalu. Ale to jest dział sprzęt poszukiwawczy" a nie filozoficzny :)

Wiadomo tez za zakompleksieni panowie, którzy maja powody do bycia zakompleksionymi, zawsze będą udowadniać że np HS3 i tak jest najlepszy :))) I nawet wykazanie im czarno na białym nic nie da, bo akceptując to musieliby uznać, że ich kompleksy są uzasadnione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 months later...
Ten filmik na youtube to ściema i wciskanie kitu-od kilku tygodni jestem posiadaczem omegi i osiągniecie takiej stabilności wykrywki w pomieszczeniu,przy czułości 89 jest niemożliwe-no chyba że koleś dostroił ją do tapczanu:).W takich warunkach omega kwiczy jak zarzynane prosię,zasiegi jakie udało mi się zmierzyć także są mniejsze...Ogólnie jestem ze sprzetu zadowolony,zdążyłem tekiem wyciągnąć kilkadziesiąt monet ale takie osiągi to fikcja(przynajmniej w teście w powietrzu)...pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię konkretnie o sytuacji z filmiku-mieszkam w przedwojennej kamienicy i u mnie przeprowadzenie takiego testu jest niemożliwe,na polu chodzę na czułości ok 90 i jest w miarę stabilnie chociaż wykrywka nieco popiarduje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Omege. W pobliżu lini wysokiego napięcia , torów kolejowych czułość ustawiam na 92-95, natomiast na polach, dalej od cywilizacji 99 non stop. Jeśli zaczyna mi trochę wariować zmieniam częstotliwość badź zwiększam dyskryminacje z ALL metal lub dyskryminacji ok. 40 na 47, zawsze pomaga. Jak dotąd więcej militarki niż kolorku, takie miejscówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
ciekawe czy omega ma coś takiego jak F5 ze przy włączonej dyskryminacji jak jest jakiś współczesny kapsel lub jakis inny śmieć czy jest w omedze taki charakterystyczny dzwięk ( tak jakby przycinający się , pocięty)bo w F5 coś takiego jest bardzo pomocne...Nie trzeba wtedy kopać...
Proszę o wypowiedz właścicieli Omegi 8000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nad kapslem płytko leżącym Omega daje tak silny sygnał że powoduje to u niej właśnie chwilowe zacięcie i wskażnik mineralizacji wypełnia się kreskami.Myślę, że to jest ten sygnał o którym soundgate piszesz. Głebiej leżące kapsle bija pomiędzy ID 78 -83. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Odświeżam temat. Przymierzam się do kupna omegi 8000 ze standardową cewką 10''. Słyszałem opinie że to tylko średniak, a inni mówią że rewelka. Jak to naprawde jest. Sprzęt jest już trochę na rynku, może wypowie jakiś użytkownik lub osoba która miała z nią do czynienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omega to wcale nie wymiatacz, jak ktoś może porównywać omege do f75?.
Co wy piszecie?
Omega max zasięg 20cm, i to taki naciągany, no ja wiem że jak ktoś ma to boratynke z 30cm zciągnie.
Normalnie jak to czytam to po co kupować takie sprzęty jak F75? Można kupić omege i bedzie git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.dankowskidetectors.com/discussions/read.php%3F2,10029,10052&ei=rovHTdadDoTEswa16Oj6Dg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=6&ved=0CFYQ7gEwBTge&prev=/search%3Fq%3Dteknetics%2Bomega%2Bvs%26start%3D30%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26tbo%3D1%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26prmd%3Divns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fjne żeczy tam piszą, szkoda że nie przekłada sie to na teren:)
W którymś temacie było że ace150 to wymiatacz, kazdy chwali co ma.
dzisiaj poszedłem w tereny gdzie juz było chodzone pare ładnych razy, wyciągnołem pare boratynek z głębokości 20cm, polmosa z 35cm, omega na 100% mija takie cele, może i jest dobra, jak nie ma szczyźnia i monety nie leżą głębiej niż 15cm pod ziemią.
Sprawdzaliśmy i wiem to na 100%, dalej sie nie wypowiadam, bo nie ma po co.
jak ktoś wykopie dołek 30cm a moneta była z boku, 5cm pod ziemią, to sie później pisze, że kosa na monety:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą zakopcie monete 20cm i ją zasypcie, zobaczymy co wtedy się bedzie dziło. My taki test robiliśmy, i przy mocniejszym wietrze nic nie słychać i spokojnie taki sygnał sie mija.
Czy F5 leprzy, nie wiem, ale pisanie i poruwnywanie omegi do f75 to raczej przesada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja bym do wykrywki topowej firmy fisher/tek go nie porównywał, jest także płytsza niż ARGO .... ale nie w tym jej zaleta.... te wykrywki w bardzo dobry sposób współpracują z dużymi DD na polu, trzeba jej słuchać głośno i na czułości 85-89 (może są różnie wysterowane ale myślę że chodząc na 99 to bład wiele fałszywych sygnałów, tylko przy sprzyjających warunkach i gładklich polach bez rżysk ... czasami) , ....dyskryminacja jak kto lubi i często mam taki cichy ale pewny sygnał okazuje się fantem nawet 50-70 cm od cewki w bok .....trza to wykumać ... taki kombajn może rzeczywićie nie mega głeboki ale kurde skuteczny ... saperkę muszę trzymać z tyłu ..... duże fanty bywają problemem jeśli chodzi o PP, małe jak monetki jest mega precyzyjna ... aż do przesady .... i oczywiście szybkość przetwarzania sygnału to także wielka zaleta ale 75 pewnie jeszcze lepiej.

pomimo tego zmienię wykrywkę na najlepszą w tym zakresie cenowym i NEL zrobło do nioej cewkę BIG (chyba 53cm DD Bosted) 200$ poza tym jest to obiektywnie lepszy wybór... ale nie jej dotyczy wątek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie