Skocz do zawartości
  • 0

Srebrny zegarek kieszonkowy.


Autsajder68

Pytanie

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

witam , jestem w posiadaniu srebrnego zegarka kieszonkowego , niestety nic o nim nie wiem , dlatego zwracam sie do ws z porsba o pomoc .
czy wiecie moze cos na temaet tego zegarka ?
srebrny z porcelanowa blaszką,
nr fabryczny 83527
napisy na tyle
cylinder "
6 rubis "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w TV oglądałem jakiś program o I WŚ i była mowa o takich zegarkach. Niby średniej klasy (tego typu) zegarek kosztował kilka dobrych miesięcznych wypłat. Czy to prawda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zegarek bezfirmowy-tzw szablonowy.
Kessel:Tak to prawda zegarek byl kiedys luksusem i nawet najzwyklejszy zegarek to juz bylo cos.Biedota generalnie nie nosila zegarkow.
Sztuczne syntetyczne rubiny byly juz znane i bardzo masowo uzywane w zegarkach juz w XIX wieku.
Pozdrawiam Vorax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po francusku AVANCE RETARD – oznacza : wolno-szybko, czyli regulacja zegarka

Cylindre - walec
Cylindre – cylinder
Rubis - rubinowy
Rubis – rubin

Czyli zegarek na wychwycie (balansie) cylindrowym, 10-cio kamieniowy (czyli rubiny, ale raczej nie te prawdziwe – sztuczne, syntetyczne)

zresztą jak się pojawi Vorax, to więcej ci powie o tym zegarku :)

-pozdro-


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 23:24 14-02-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te linki. Obok księżyca i korony nie ma nic na prawo. Jest tylko na tej samej wysokości, po lewej stronie, próba 0,800 ". Może domniemanym znakiem producenta, tak jak na innych biciach w tym linku, ktory podałeś, jest ta koperta powyżej ? Hmm... Wogóle u mnie te bicia są bardzo delikatne i precyzyjne, nie takie ordynarne "jak niektóre w tym podanym linku. pozdrawiam i dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie