Skocz do zawartości

Zbiornik paliwa ...???


primer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Do Panów pytanie dotyczące naprawy zbiorników paliwa...

Remontuje swój zabytek i mam kłopot...
Zbiornik paliwa ( 150 litrów )jest dziurawy ( po wypiaskowaniu z zewnątrz, pojawiły się dziury ). Dwie sa spore, dwa palce wchodzą...

Czy ma ktoś z Was doświadczenie w łataniu czegoś takiego?
Chodzi mi głównie o bezpieczeństwo
O różnych metodach słyszałem... spawanie zalanego wodą, lutowanie, klejenie jakims kitem żywicopodobnym.

Robiliście coś takiego...???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A środek wyczyściłeś? Skoro z zewnątrz są takie dziury to wnętrze będzie raczej kiepskie.
Kiedyś dawałem zbiornik od motocykla do spawania to spawacz zalał wodą i spawał gazowo. Dawno to było i dziurki niewielkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile się dało podczas piaskowania wyczyściłem... naszczęście środek jakoś sie uchował poniewaz wzer jest miejscowy ... po załataniu będzie płukany, wsypie sie kulek itp. /// zastanawiałem się tez nad wycięciem w miejscu wzeru większego otworu, dokładne wypiaskowanie od środka i wstawienie łaty ( naszczęście nie będzie to dla oka widoczne ) ale ciągle pozostaje dylemat co z bezpieczeństwem podczas spawania...? ( nawet po piaskowaniu )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaspawaj solidnie dziury. Doświadczony spawacz sobie poradzi bez eksplozji. Sprawdż szczelność Potem nasyp do środka kulek od łożysk lub tłuczonego szkła, przywiąż do betoniarki i pokręć godzinę lub dwie. Nastepnie wysyp wszystko, wypłucz wnętrze wodą, wysusz i zabezpiecz przed korozją jakimś odpowiednim środkiem. Pozdrawiam. Butch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie