Skocz do zawartości
  • 0

Carski zapalnik


paja212121

Pytanie

Witam, prosze o identyfikacje zapalnika po prawej(ten po lewej to standardowy 76mm dla porównania).
Wykonany prawie w całosci z aluminium,czy moze to byc jakas wersja oszczednościowa?
Czy znacie koledzy jakies rosyjskie strony z tą tematyka?
Za wszystkie sugestie dziekuje z góry i pozdrawiam.
Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie wątek wertowałem od tyłu. Zwracam honor.

Odnośnie zapalników to będzie tylko sugestia gdyż nie znam tematu tak jak niektórzy na tym forum. Ale sądzie ze obydwa były zamienne i nie było regulaminowego prikazu który do których pocisków, wszytko zależało od czasu nastaw tych zapalników i od potrzeby ich użycia. Redukcja umożliwiała zastosowanie różnych zapalników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak będzie to zapalnik od szrapnela 122mm lub 152mm.Ze zdjęcia wynikało ze jest on niewiele większy od zapalnika stosowanego w szrapnelach kalibru 76,2mm, dlatego wydawało mi się że bedzie to soś pomiędzy.Niepotrzebnie zasiałem panikę.Wymiary mojego sa identyczne z Twoim paja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bardzo dobrze widać że zapalniki są takie same.Przejściówka w 150-tce jest troche grubsza w gwincie.


Wracając do Twojego zapalnika paja, podaj jakieś wymiary i najlepiej jeszcze jedno zdjęcie dolnej jego części.Narazie nic nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze o identyfikacje zapalnika po prawej(ten po lewej to standardowy 76mm dla porównania).
Wykonany prawie w całosci z aluminium,czy moze to byc jakas wersja oszczednościowa?
Czy znacie koledzy jakies rosyjskie strony z tą tematyka?
Za wszystkie sugestie dziekuje z góry i pozdrawiam.
Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie