Skocz do zawartości
  • 0

szabla .. pytanie


knufi

Pytanie

Witam, ostatnio w rozmowie ze swoim dziadkiem.. opowiedzial mi historie o tym jak za młodego w 39. W obawie przed niemcami od swojego wuja ukrył policyjną szable i niby jakis kordzik.. i tu moje pytanie jaka to by mogła byc szabla ? i jaki kordzik? (polska policja) Dziadek dodal ze wsunol owe cudeńka do dziury po lisie.. i zasypal.. Jak uwazacie jak gleboko by to mogla sie znajdowac ? Dziadek juz raczej zemna sie do lasu nie wybierze bo juz zdrowie nie te..

pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

myslalem by nakrecic filmik mniejwiecej jak idę przez te miejsca.. mysle ze dziadkowi sie moze cos po przypominac.. moze to jakis sposob.. jestem ciekawy jaki sprzęt mieli policjanci z okresu przed wojna..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast funkcjonariusze Konnej Policji Państwowej korzystali między innymi z wz 17 szer. kaw. wz 17 oficera kaw.(rękojeści pokrywane niklem po usunięciu bocznych obłęków) i wz 21/22 (także pokrywane rękojeści niklem)...Jeżeli już ją kiedyś znajdziesz to daj znać.pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co dziadek pamieta to zdaje mu sie ze szabelka byla bez pochwy.. ale to bylo dawno temu.. pamięć nie ta ;p
juz niewiele z niej moglo zostac.. ze tez ziemia nie ma wlasciwosci konserwujacych.. ah te marzenia..

pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio w rozmowie ze swoim dziadkiem.. opowiedzial mi historie o tym jak za młodego w 39. W obawie przed niemcami od swojego wuja ukrył policyjną szable i niby jakis kordzik.. i tu moje pytanie jaka to by mogła byc szabla ? i jaki kordzik? (polska policja) Dziadek dodal ze wsunol owe cudeńka do dziury po lisie.. i zasypal.. Jak uwazacie jak gleboko by to mogla sie znajdowac ? Dziadek juz raczej zemna sie do lasu nie wybierze bo juz zdrowie nie te..

pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie