Jump to content
  • 0

szabla .. pytanie

knufi

Question

Witam, ostatnio w rozmowie ze swoim dziadkiem.. opowiedzial mi historie o tym jak za młodego w 39. W obawie przed niemcami od swojego wuja ukrył policyjną szable i niby jakis kordzik.. i tu moje pytanie jaka to by mogła byc szabla ? i jaki kordzik? (polska policja) Dziadek dodal ze wsunol owe cudeńka do dziury po lisie.. i zasypal.. Jak uwazacie jak gleboko by to mogla sie znajdowac ? Dziadek juz raczej zemna sie do lasu nie wybierze bo juz zdrowie nie te..

pozdrawiam !

18 answers to this question

Recommended Posts

Natomiast funkcjonariusze Konnej Policji Państwowej korzystali między innymi z wz 17 szer. kaw. wz 17 oficera kaw.(rękojeści pokrywane niklem po usunięciu bocznych obłęków) i wz 21/22 (także pokrywane rękojeści niklem)...Jeżeli już ją kiedyś znajdziesz to daj znać.pzdr

z tego co dziadek pamieta to zdaje mu sie ze szabelka byla bez pochwy.. ale to bylo dawno temu.. pamięć nie ta ;p
juz niewiele z niej moglo zostac.. ze tez ziemia nie ma wlasciwosci konserwujacych.. ah te marzenia..

pozdrawiam!

Witam, ostatnio w rozmowie ze swoim dziadkiem.. opowiedzial mi historie o tym jak za młodego w 39. W obawie przed niemcami od swojego wuja ukrył policyjną szable i niby jakis kordzik.. i tu moje pytanie jaka to by mogła byc szabla ? i jaki kordzik? (polska policja) Dziadek dodal ze wsunol owe cudeńka do dziury po lisie.. i zasypal.. Jak uwazacie jak gleboko by to mogla sie znajdowac ? Dziadek juz raczej zemna sie do lasu nie wybierze bo juz zdrowie nie te..

pozdrawiam !

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information