Jump to content

Klucz - od czego?


dominiczeq

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Taaa dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Tryska od nich wiedzą i wyobraźnią odpowiadających. Pan MarekA na przykład jeździ rowerami posiadającymi same kwadratowe śruby. Panie Marku niech Pan je tylko te grzyby które Pan zna! Bo się Panu coś innego zrobi kwadratowe albo od roweru! O utlach spawalniczych" już nie wspomnę...
Link to comment
Share on other sites

Taak, to my dziękujemy za wyczerpujące informacje potrzebne do identyfikacji, a zwłaszcza za dokładne dane :

wielkość-jest duży"
waga-ciężki, waży tyle co pół roweru"


I nie miej złudzeń-po obszczekaniu próbujących identyfikować klucz, przy następnych identyfikacjach kilka osób po prostu Cię oleje.

C.
Link to comment
Share on other sites

Catadero - jeśli TY zaliczasz sie do tych MY, którzy próbowali identyfikować klucz w sposób czytaj wyżej to ja wolę żebyście WY omijali moje wątki. Nie wiem ile Masz lat, ale jeśli byłby to klucz od roweru, to JA jestem za stary żeby o ten niesamowity fakt pytać na forum Odkrywcy. Do Szurkowskiego bym pisał.
EAGLE11 - chyba jesteś najbliżej z tymi drzwiami do lasu...W starym lesie klucz został znaleziony. drzwi nie było-pewnie przyjechali na rowerach i utlami spawalniczymi" je pocięli.
Link to comment
Share on other sites

Jaki ma być klucz do roweru na kwadratowych kołach?
http://static.playmobile.pl/blog/144335/327766.4.jpg
Skąd w Tobie tyle złośliwości? Wyluzuj, czegoś się już dowiedziałeś, nie jest to klucz do roweru czy butli gazowej. Skoro uważasz, że nadaje się jedynie do kwadratowych śrub, czyli dość prostych, to poszukaj starej maszyny rolniczej, do której pasują. Ja tam i tak obstawiam rower pancerny Afrika Korps :-)
Link to comment
Share on other sites

Nie podadałeś wielkości tego klucza ani rozmiaru jego oczek" na śruby, to że są kwadratowe wcale nie świadczy o tym że nie można nim odkręcać śrub sześciokątnych, a faktycznie wygląda to tak jak pisał krymek13 na klucz do palników spawalniczych tylko na troszkę starszą wersję.
Pozdro i troszeczkę wyluzuj, bo ie uchodzi".
Link to comment
Share on other sites

kocham to forum....
Czytam sporo wątków,mam już nawet wypracowany podział kolejności-najpierw wątki interesujące tematyką potem szukam określonych osób/nicków i czytam ich wypowiedzi....zawsze jest miło wesoło i cynicznie...a licznik bije.
Z kluczem może nie pomogę ale mam trop.Mam w domu pozostałości narzędzi hydraulicznych i ogólnie ślusarskich od przedwojennych do lat 70tych(pare ręcznie robionych) gdzie jest kilka takich kluczy na kwadratowe śruby.Od osoby która mi to dała wiem że te klucze były popularne w czasach gdzie sporo maszyn i uządzeń miała kwadratowe nakrętki a wiele było wykonanych przez kowali ślusarzy i stąd ich prostota.Po prostu klucz sześciokątny nie chwytał"całej nakrętki i lepiej się sprawdzały kwadratowe.
Od człowieka który je używał wiem że niektóre miały spore rozmiary jak na dzisiejsze standardy.
To chyba tyle i nie ma co się rozpisywać.
Link to comment
Share on other sites

dominiczeq-nie będziemy się wiekiem przerzucać, ale byś się zdziwił, bo ślady moich stóp znaleziono w pokładach węgla brunatnego w Bełchatowie.
I nie masz co liczyć na to, że zamieszczone pod Twoim nickiem fanty kiedykolwiek będę próbował identyfikować. Nie chce mi się.

C.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information