Skocz do zawartości
Szumsk

79 Pułk Piechoty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję jakichkolwiek informacji na temat 79 pp. Będę wdzięczny jeśli ktoś napisze co o tej jednostce wie.
Czytałem na rożnych stronach o tym pułku ale niestety jest mało informacji w internecie na jego temat . Na razie wiem gdzie stacjonował, kto nim dowodził, mam dwa zdjęcia, i wiem że podczas Kampanii Wrześniowej obsadził pozycje Rzęgnowską . Po za tym nic więcej. będe ogromnie wdzięczny jeśli ktoś podzieli się wiedzą...
Pozdro. ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z mojej wiedzy to 79 i 80pp słonimskie wchodziły w skład 20-tej Baranowickiej DP.Broniły ufortyfikowanych pozycji nadgranicznych pod Mławąi Rzęgnowem.Opuściły je na rozkaz.4 IX o świcie została rozbita w czasie odwrotu przez lotnictwo niemieckie.
Odtworzona w Modlinie,walczyła nad Bugo-Narwią,a 15 IX wycofała się na Pragę,weszła w skład obrony stolicy od północnego wschodu.Z tym,że mowa jest o chyba całej 20DP.
Tyle wiem.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no Mniej więcej coś wiedziałem z tego co napisałeś ale nie wszystko dzięki wielkie za odp ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

79 pp zasłużył się pod Kockiem u boku gen.Kleberga.Mój stryj był w 79pp, dostał się do niewoli.zielona strzałka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
http://pl.wikipedia.org/wiki/79_Pu%C5%82k_Piechoty_%28II_RP%29

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dzięki kaz41. o tym że pod Kockiem brali udział nie wiedziałem. A na Wikipedii już o nich czytałem.
<pozdro... :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi