Skocz do zawartości

Wűrzburg Reise -


Lobo26

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
tak od jakiegos czasu szperam na sieci i nawet ciekawe rzeczy sie odnajduje.
pamiętasz w/w sprzęt co ruskie mieli w Bagiczu ? oto co znalazłem na ten temat

radar naziemny P-35/37 - ozn. NATO Bar Lock" - Radar wczesnego ostrzegania, współpracuje z zestawem plot. Wega S-200E [SA-5], Pracuje w pasmie decymetrowym, moc w impulsie 1MW(!)

Wysokościomierz PRV-11 - onz. NATO Side Net" - Wysokościomierz radarowy. Współpracuje z wieloma zestawami plot. Charakterystyczna paraboliczna antena, ustawiona pionowo.

jeszcze kilka nie pooznaczanych... zastanawia mnie jedno... po co ruskim taka silna obrona p.lot. na tak marnym strategicznie" lotnisku ? przecież Wega to nie taki mały pikuś tylko niezły system obronny o zasięgu ponad 200 kilosów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A ponadto P-37 to radar ogólnej obserwacji, a nie naprowadzania rakiet S-200, stąd jego obecność nie jest niczym szczególnym. Po prostu chcieli być dalekowzroczni :) A może mieć na oku własne MiGi-23 nad zachodnim Bałtykiem? Jakoś trzeba było zapewnić im zabezpieczenie radiotechniczne z ziemi podczas dalekich wypadów nad morze. Tak mi się zdaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkmessgeraetstellung to stacja radarowa.
Funkmessgeraet to urządzenie radarowe, w skrócie FuMG -
- tak samo jak PzKpfw to skrót od Panzerkampfwagen, a BMW od Banditenmotorwagen.

A'propos - jak tam, przeczesałeś teren i pozycje z mapki, co Ci podesłałem? ;-)

pozdr, M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam :)
to znowu ja i znowu ruszam ten temat :]

tak sobie te posty przeglądam i widzę: Kołobrzeg, Rewal, Dziwnów, Kamien Pom., Chojna, Nowogard, Szczecin, Świnoujście, Heringsdorf... ale to caly czas kierunek na zachód od Kołobrzegu... wiadomo coś w kierunku wschodnim?

i jaka najblizsza Kołobrzegowi jest 1.Ordnung ??

Pozdrawiam
Tomek

ps: jak pogoda (i zdrowie) dopisze to wybieram sie w teren a radary" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższa 1" jest pod Szczecinem (Wielgowo).
W zeszłym roku w tamtym lesie morderca zabił 12-letnią dziewczynkę, brrr :(
Lobo, ja Ci tego Ustronia nie popuszczę - o ile Kondora nie ma na terenach wojskowych, to w tym roku musisz go znaleźć!
Ze względu na fakt, iż Polska była podrzędnym terenem, także i wyposażenie stacji było minimalne. Ale Kondor ma szansę być tu pozytywnym wyjątkiem, bo jest stosunkowo najbardziej na zachód i nad morzem. Więc postaraj się podwójnie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
wiem bardzo dobrze ze mi nie odpuścisz a nawet wiecej powiem - sam sobie nie odpuszcze !
podam Ci nawet rozmiary bo wezmę taśmę mierniczą...

tak podczas szwędania sie po sieci amierzyłem" - Funkmeßgerät Stellung Languste, Nowogard - jesli byłbyś zainteresowany to moge dać Ci info naa mail.

a najbliższy 1.Ordnung na wschod od Kolobrzegu ???

pozdrawiam
Lobo26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Mam zdjecia betonowych podstaw pod W-R z okolic Łasku , znam lokalizację dwóch istniejących, i miejsca gdzie były, ale już są wysadzone .Prawdopodobnie jest jeszcze jedna lokalizacja przy drodze Łask Częstochowa po lewej stronie za drogą na Maurycę.Jestem nowy w tym temacie ale mnie to zainteresowało może jest więcej informacji z tego terenu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki - cos sie zaczęło ruszać....
dostalem namiary na Ustronie na prawdopodobne stanosisko FLAKa, a przy okazji kilka betonów. zobaczymy moze to cos związane ze sprawą radarową.....

kurcze az nie moge sie doczekac... niech tylko zima odpuści to wszystko sie wyjaśni.

Pozdrawiam
Lobo26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to życzę owocnych poszukiwań!

I oby w Polsce wyszły wreszcie na jaw nieco większe fragmenty zachowanych radarów W-R niż te sfotografowane nędzne szczątki anteny, które osobiście wyszarpałem z ziemi... :)

pozdr, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Pierwszy w ładnym stanie jest na wzniesieniu obok dróżki - z ładnym widokiem na jezioro. Drugi - znacznie bardziej w dole w dole, na północ od pierwszego, przykryty płytami, trochę przysypany piachem i ostrzelany z kierunku zachodniego. Widać go jak na dłoni z pierwszego.

Łazisz tak sobie po poligonie? Uważaj na czołgi i friendly-fire" narwanych piechurów z NATO ;)

pozdr, M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Podstawy znajdują się nawet w pobliżu miejsc, które zaznaczyłem Ci kiedyś na mapce, razem z kilkoma innymi podejrzanymi lokalizacjami, jako do sprawdzenia". Tak więc od złej strony zacząłeś szukać ;) Jest jeszcze ceglany budynek wzmocniony, chyba z przeznaczeniam na agregat. Zaś co do Freyi - nie wiem o co chodzi.

pozdr, M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, zukałem dobrze bo od razu znalazłem podstawy pod W-R, lokalizacje mialem z dwóch źródeł: od Czarka oraz od mojej przwodniczki w tym terenie... Ten ceglany budyneczek tez widzialem.
Teraz mam pytanie czy w tego typu stacjach wspierano się tez radarami Freya ? (oprócz W-R)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, chodziło mi o Twoje szukanie zanim zawitał w tamte okolice Czarek, przed którym nic się nie ukryje ;)

Odnośnie Freyi: Tak, powinna być. Wręcz nie wyobrażam sobie stacji bez Freyi, bo W-R musiałyby szukać po omacku.
Freya miała za zadanie prowadzić obserwację okrężną. Natomiast W-R, który miał bardzo skupioną wiązkę, otrzymywał wstępny namiar z Freyi, i lokalizował cel śledząc go w sposób ciągły. Freya miała szeroką i niezbyt dokłądną wiązkę, określała odległość i namiar. Natomiast W-R z powodu skupionej wiązki potrzebował wstępnych namiarów z Freyi, za to potem śledził z ogromną dokładnością, podając dodatkowo także wysokość celu. Stąd przeznaczenie Freyi do wykrywania, natomiast W-R do śledzenia i naprowadzania myśliwców / art.plot.

pozdr, M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie