Jump to content
  • 0

Skrzynka stalowa


Faku

Question

18 answers to this question

Recommended Posts

No właśnie czy to aby na pewno niemiecka?? i czy aby na pewno na dwie taśmy?? Powinna być przegródka, w niektórych takich skrzynkach są przegródki a w niektórych ich nie było (więc na co służyły?? dwie taśmy by się tam plątały)
Tu moja skrzynka w malowaniu typowo niemieckim i rączki też są typowe niemieckie. I też nie mam śladu po przegrodzie.

Link to comment
Share on other sites

Taka jak z linku z alegro widzialem na fotkach z lat 14-18 przy maksiu na podstawie fortecznej lub jakiejs zmocie do strzelania z umocnien ziemnych. Przegrody wywalili powojenni wlasciciele przerabiajac je na nosidelka dla kota itp...
Ja tez sciagalem ta skrzynke z nadzieja ze to moze cos naszego.
Link to comment
Share on other sites

Faku kolego zajmij się identyfikacja we własnym zakresie, bo po kształcie rączki nie dojdziemy do niczego - równie dobrze może być to Polska jak i Prusy jak i inny kraj.
Kierowanie się bezpośrednio w stronę skrzynki na 2 taśmy jest co najmniej śmieszne, i koledze tadekniejadek na pewno chodziło o uzmysłowienie technicznego wykorzystania kształtu rączki.
Ja nie jestem w stanie powiedzieć, od czego jest ta skrzynka, ani nawet z jakiego kraju, choć swoje typy mam, ale kształt rączki nie mówi na absolutnie nic - co najwyżej oddala nas od kierunków Peru - Antarktyda - Grzybiarz Dolny ;)
Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze dział identyfikacje jak sama nazwa jest do identyfikacji...
Po drugie Nikt nie zaprzecza nikomu w tym wątku tylko są przypuszczenia...
Po trzecie kształt rączki mówi już wiele, tak samo jak rodzaj zamykania itp. i każdy taki element przybliża do identyfikacji...
Jeśli nie masz nic nowego do wniesienia do wątku to go nie zaśmiecaj.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information