Jump to content
  • 0

Ogniwo gąsienicy

Autsajder68

Question

Może ktoś rozpozna w tym strzępie ogniwa jakieś sensowne wyjaśnienie...? Szerokość 39cm, średnica otworów około 2cm. Jak widać na załączonym rysunku ", gąska " chodziła na pojedynczym kole zębatym. A więc co to ? Czołg ? Tankietka ? Działo samobieżne ? Koparka ? Czy spychacz...? Ja już nie mam inwencji, a wiele widziałem...

20 answers to this question

Recommended Posts

No, brawo vis, i dziękuje, śledztwo zostało zamknięte :-).Na moim zdjęciu powyżej jest chyba jednak ten właśnie typ pojazdu i gąsienicy. Pochodzi z Finlandii. Zapewne takie szerokie gąsienice były idealne na ich terenie. I na każdym innym leśnym, podmokłym, torfowiskowym itp. O'key., temat zamknięty.Dziekuję jeszcze raz za rozwiązanie zagadki i pozdrawiam.

Ja szukałem jeszcze dłużej i też nic :-( . No, Panowie, poszliście na łatwizne, ale chyba pudło "... Hebda, te ogniwo, które znajduje sie w linku podanym przez Ciebie, jest właśnie tym, które posiadam,ale nie jest to ogniwo od Stalińca.KALIST się chyba myli, bo Staliniec i jego gąski" wyglądały tak : http://www.dws-xip.pl/LWP/bron/wp74.html

A DT-75 wygląda tak jak na rysunku " obok, wiec od tego ruska " moje ogniwo raczej nie jest... Chyba, że od jakiegoś podrodzaju tego ciągnika. Tak więc Panowie szukajcie dalej, bo na drugie mam Tomasz i gdy nie zobacze na wlasne oczy, to nie uwierzę :-) Dzięki i pozdrawiam.

Hebda...pytaj się mnie, a ja Ciebie od czego to jest :-) Kompletnie nie mam pojęcia, przejrzałem już ponad setkę różnych maszyn i nic. Może to od tego DT obok, ale zdjęcie jest niewyrażne, poza tym myśle, że ten DT ma wysunięte ogniwa z dwóch stron, a nie z jednej tak jak moje.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information