michal1514 Posted December 12, 2009 Author Posted December 12, 2009 Dzisiaj o godzinie 14:40 nad Lubinem (dolnyśląsk) przeleciały 2 śmigłowce wojskowe wyglądem przypominały apacze, były 2 osobowe i tak się zastanwaiam co to były za śmigłowce i skąd dokąd leciały ? wiem, że leciały z południa na północ, może ktoś z Was je widział jeszcze ?
Mruk Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Mi-24_1.jpg&filetimestamp=20060113121917 moze to widziałeś? wszak z daleka i z przymrużeniem oka podobny trochę do apacza;) Albo widziałeś mi28 ale my tego na uzbrojeniu raczej nie mamyPZDR
michal1514 Posted December 12, 2009 Author Posted December 12, 2009 podobny do tego Mi 24, ale malowanie mialy inne, nie moro tylko bardzo ciemny zielony, taki kolor jak maja CASY czyli taka zgnila zielen
mihura Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 Podjedź na lotnisko w Lubinie i grzecznie zapytaj.pzdr.
Szarubek Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 Od kilku lat śmigłowce Lotnictwa Wojsk Lądowych (w tym i Mi-24) po remontach otrzymują jednolite ciemnooliwkowe malowanie. CASY są szaroniebieskie.Pozdrawiam - Szarubek
Mruk Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 pewnie Mi24, bo wątpie aby to był Sokół(choć podobny do Mi24), pewnie akurat tak pomalowany, kiedyś widziałem około 5 takich śmigłowców lecących w szyku a w środku szyku rządowy śmigłowiecPZDR
mihura Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 Sokół podobny do Hinda? Nie ma co bić piany. Kto mieszkał 20 lat temu w okolicach Legnicy i widział je - lecące w szyku na horyzoncie,nie może ich z niczym pomylić.pzdr.ps.To byli czasy.
czabak1 Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 A może coś takiego widziałeś ? :-] W lecie u brata na działce ustawiliśmy lunetę o słusznym powiększeniu i filowaliśmy na czterosilnikowe pasażery [ blisko działki przebiega korytarz powietrzny ] W pewnej chwili usłyszeliśmy klepanie " śmigłowca , gdzieś z boku , bardzo wysoko . Ja , stary fan śmigłowców , od razu zacząłem filować na boki i dostrzegłem małą , ciemną plamkę wysoko na niebie . Luneta w tamtą stronę i... Huey " z niemieckimi znakami na kadłubie pomyka na jakieś 1300 m. pułapu .Działka jest parę kilometrów od Wawy , i nie jest to raczej częste spotkanie w tym rejonie.
stock84 Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 Wirnik Huey'a zajebiście brzmi.Żaden inny śmigłowiec tak nie gra.To jest piękne.pzdr
mihura Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 Taka para nad Lubinem?Może Eskorta przewodniczącego kóregoś ze spółek medziwoych?pzdr.
płetwal Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 Sokół podobny do MI24 jak gdzie kiedy z której strony?
mihura Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 http://www.freecomputerdesktopwallpaper.com/wallpapers/6_Mi_24_Hind_military_aviation_helicopter_wallpaper_s.jpg Poezja.1
mihura Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 2.http://www.freewebs.com/operationbodycount/mi24-hind-helicopter.jpg
mihura Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 3.http://www.spineforge.net/tinysquishy/_images/2006_09_25/17_Hind.jpg
mihura Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 http://www.richard-seaman.com/Aircraft/AirShows/Ciaf2006/Highlights/CzechHindDiving1oClock.jpgpzdr.
michal1514 Posted December 12, 2009 Author Posted December 12, 2009 No to nieźle, sam już się pogubiłem, ale dziękuje za takie zaangażowanie w wątku :)
stock84 Posted December 13, 2009 Posted December 13, 2009 Tak słyszałem osobiście.Górskie służby ratownicze we włoszech mają takiego(a może mają kilka).Pięknie gra...
regers Posted December 13, 2009 Posted December 13, 2009 Ostatnio często latają, widziałem kilka dni pod rząd jak sobie latały 3szt razem od strony lubina na tzrebnice.
senectus Posted December 14, 2009 Posted December 14, 2009 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Mi-24_4.jpg&filetimestamp=20051011094151
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.