Jump to content
  • 0

Łuska do Mosina


Majorian

Question

Posted

Znalazłem łuskę od Mosina. Różni się ona jednak m.in. kryzą od tych, które dotychczas znajdowałem. Jedyną oznaczeniem na jej spodzie jest cyfra 13 (1913 r.?) Podejrzewam, ze to jakaś wczesna wersja. Czy ktoś może mi coś więcej na jej temat napisać? Pozdrawiam

9 answers to this question

Recommended Posts

Posted
znalezisko równie częste jak łuski od ppszy,w moich rejonach mośki z lat 30 są w znakomitej formie,klepane po 41r wiadomo-szrot,oszczędności materiałowe itp,itd.
Często są tak zniszczone że nawet kryzy nie mają.stalowe szkopskie też często wychodzą w podobnym stanie ale mają czytelniejsze bicia,i wtedy to one się liczą a nie stan ogólny łuski ale każdy zabiera co chce:)
Jak zaczynałem,też się cieszyłem z takiego szrotu mośka,teraz tylko klnę jak je trafię,podobnie jak ppszowe:)
pozdro
Posted

Znalazłem łuskę od Mosina. Różni się ona jednak m.in. kryzą od tych, które dotychczas znajdowałem. Jedyną oznaczeniem na jej spodzie jest cyfra 13 (1913 r.?) Podejrzewam, ze to jakaś wczesna wersja. Czy ktoś może mi coś więcej na jej temat napisać? Pozdrawiam

Posted
Super, dzięki za ten wątek, mam taką samą, znalazłem w miejscu walk partyzantki w 1944 - wśród NSZ-owców był zbiegły jeniec sowiecki. Tylko chyba Niemcy nie dali mu zatrzymać broni (?). Ale Sowiet z sowiecką amunicja by się zgadzało.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information