Jump to content

Znaleziono sztandar 112 Uralskiego Pułk Piechoty


Recommended Posts

Z tego co mi wiadomo kilka tygodni temu został znaleziony sztandar 112 Uralskiego Pułk Piechoty !!!! Mam prośbe do osób z Olsztyna które posiadają zdjęcia sztandaru o zaprezętowanie ich na forum .
Ps. Do pana Damiana czekamy na artykół o nim a nie wiadomość o odkryciu go przez pana .
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply
Wydaje mi się, iż jeżeli to byłaby prawda, to być może udałoby się powtórzyć akcję z wyminą miedzy państwową teo sztandaru na jakieś nasze rzeczy - sztandary znajdujące się w obcych muzeach

pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

vonbromberg - Twój post pozostawiam bez komentarza... Skoro źle odczytałeś jego znaczenie, no cóż, płakać nie będę. Niczyją własnością nie dysponuję, ale całym sercem jestem za tym, żeby widzieć w Polsce polskie sztandary nawet kosztem wymiany... Jestem poprostu takiego zdania żeby po nas coś pozostało, a nie gniło u kacapów w magazynach.
Ale to oczywiście moje zdanie i nic na nikim nie wymuszam, tylko naświetlam problem i możliwość.
Frozzer swego czasu był zamysł takiej wymiany fragmentów, lub po restauracji nie pamietam dokładnie jakiego sztandaru, jeżeli dobrze kojarze znalezionego latem na Mazurach. Jak się skończyło to nie wiem, sprawa napewno opisywana w miesięczniku jak i na forum, niestety nie mam dostępu teraz do literatury, więc nie powiem dokładnie o który nr chodziło.
Możliwość wydała mi się całkiem interesująca, ale jeszcze raz podkreślam, to tylko mój pkt widzenia.
Chciałbym tylko, pewnie jak i większość zobaczyć zdjęcia tego nie codziennego trafiania i pogratulowac przy okiazji znalazcy!!!

pozdrowienia
Link to comment
Share on other sites

Pewnie to vonbromberg znalazł ten sztandar i nie bardzo mu się podoba, że ktoś się jego własnością rozporządza. Bo żeby mogła nastąpić taka zamiana to najpierw ten sztandar 112 Uralskiego Pułk Piechoty musiałby trafić do jakiegoś muzeum, bo raczej nie pójdą na wymianę z osobą fizyczną (poza tym znaleziony fant bardziej cieszy niż wymieniony;).
Link to comment
Share on other sites

To nie ja znalazłem sztandar. Bawi mnie jak ktos dysponuje czyims znaleziskiem. A w sprawie wymiany to uważam, że własciciel może ze znaleziskiem zrobic co mu się podoba, nawet wymienic. Jednak czy ze złodziejami się powinno wymieniac? Może MSZ jest od tego aby polskie pamiatki były w Polsce, a nie u złodziei?
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem z czego wynika ten spór? osoba czującą się patriotą i mająca jakieś wartości, wie co ma zrobić z fantem- oddać, a jeżeli komuś zależy na kasie uważając, że (w tym wypadku) sztandar jest jego własnością to jest w błędzie. pozdr
Link to comment
Share on other sites

zbyniek - pokaż protokół przekazania do muzeum /bo Twoim zdaniem muzealnikom powinno się dawać prezenty/ czegoś wartościowego z historycznego punktu widzenia. Chyba czujesz się patriotą i masz takie potwierdzenie?
Czy wiecie, że najciekawsze kolekcje w Polsce to kolekcje tworzone przez osoby prywatne? Tak było dawniej i jest nadal. Może Zbyniek do takiego zbioru się dorzuciłeś?
A Ty Pol, masz dowody na darowizny robione na rzecz jakiejś kolekcji? Nie czujesz się patriotą?
Link to comment
Share on other sites

Pietnascie wpisow na forum odnosnie odnalezionego sztandaru Uralskiego Pulku Piechoty.Jeden z forumowiczow usiluje zwrocic uwage,ze ten sztandar jest sztandarem 144 pulku,a nie 112.Ktos drugi usiluje sie dowiedziec w jaki sposob ten sztandar zostal znaleziony.Ktos trzeci namawia,a nawet zada wymiany tego sztandaru na cos innego.Nie podaje na co.Moze by wymienic ten sztandar z ruskimi na wodke? Kiedys slyszalem taka anegdote o wymianie lokomotywy na rosyjskiej kolei...wlasnie na wodke. Koledzy Odkrywacze",posiadaja jakas wiedze, ale jest to wiedza ajemna",bo nie chca sie ta wiedza podzielic z kolegami na forum.Ignoruja pytania,albo poprostu wypowiadaja sie na tematy,a wiedzy poprostu nie posiadaja.Ja sprobuje sie dowiedziec jednej tylko rzeczy. Napiszcie mi z ktorej wojny ten sztandar pochodzi.Uwazam,ze bez takiej informacji na forum, to cale rozprawianie o sztandarze staje sie bez przedmiotowe i wystawia niezbyt pochlebna opinie o Odkrywaczach" w dziedzinie dochodzenia czegokolwiek.W podpisie Walenty.
Link to comment
Share on other sites

Gdybyś znał choć trochę historię, wiedział byś że chodzi o sztandar z okresu Rosji Carskiej..

dla przykładu, jedna z najbardziej znanych bitew Wielkiej Wojny:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7b/Tannenberg3008.jpgForum jest po to aby wyrażać własne zdanie, i nie wydaje mi się iż jest coś złego w pretensjach, kiedy oprócz niejasnych informacji w agłówku", przez 2 tygodnie nie pojawia się nawet krótka notka potwierdzająca cokolwiek w sprawie..

Wymiana wcale nie była by złą rzeczą, zwłaszcza w przypadku, gdy Rosjanie posiadają sporo polskich rarytasów.
Nie mniej jednak trudno mówić o jakiejkolwiek kwestii tego typu, kiedy oprócz słów na wiatr, nie słychać" nic nowego w temacie sztandaru.
pozdrawiam.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora 8total4 02:34 23-12-2009
Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za informacje kol.8total4. Przyznam sie,ze napisalem tego posta tylko dlatego,ze nic nie wynikalo z wypowiedzi z jakiej wojny ten sztandar pochodzi,a wiadomo jak ruski .....Tak sie sklada,ze zawsze interesowalem sie historia i nabylem na tyle wiedzy, aby nie mylic nie tylko kolejnosci wojen swiatowych,ale nawet zdarzen,ktore ze soba te wojny niosly. Forum Odkrywcy" tez jest dobra lekcja historii,bo wystepuja sami pasjonaci,ktorzy z uwagi na swoj wiek moga miec jeszcze pewne braki i swoim postem chcialem poprostu zwrocic uwage. Armia Czerwona zdobywala sztandary wroga,a swoich raczej nie tracila,co mozna ogladac na filmach z defilady zwyciestwa w Moskwie.Pozdrowienia Walenty
Link to comment
Share on other sites

Walenty: myślę że autor uznał to za oczywiste dla wszystkich, stąd brak informacji na temat datowania..

na temat ACz można by dyskutować do końca Świata i o jeden dzień dłużej, a i tak prawdy by się pewnie nie dowiodło.. w porównaniu z Rosją Carską to trochę mentalna przepaść..

pozdrawiam.
D.
Link to comment
Share on other sites

Widze Walenty, ze kłania się czytanie postów nie tylko moich ze zrozumieniem, no cóż z czas się uda. Nigdzie nie napisałem, ze czegoś żadam, więć bez wciskania takich teorii. To była tylko moja praywatna niezobowiązująca sugestia.

pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Allegrowicz67, tu nie chodzi o prezenty dla muzealników ani o żadne przepisy i prawa, tu chodzi o etykę i moralność człowieka, jeżeli znasz się na konserwacji itp zabytków i masz muzeum to ierz ile chcesz" a w tym wypadku sztandar jest dziedzictwem każdego Polaka i każdy ma prawo go zobaczyć bo chowanie go po szafach w domu to nie najlepsze rozwiązanie. Takie jest moje zdanie co do tego typu znalezisk.

W tym wypadku trafienie sztandaru w ręce A C to jedyny ratunek, bo Naziści rozpalili sztandarami wroga ogniska :) jak każdy wie z Rosją nie jest łatwo nawiązać pozytywny kontakt bez udziału wojsk xD tak że sprawa schodzi na niższy stopień i czeka na modernizację WP. xD hehehe
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information