huk 100 Posted December 6, 2009 Author Posted December 6, 2009 z czapki czy z klamry ? fotka od ar2san https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum24/orzeek_carski.jpg
danieloff Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 Sposób mocowania orła. Niestety, dysponuję tylko tymi zdjęciami.
danieloff Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 Tutaj inna klamerka, prawdopodobnie podkład" pod nakładaną.
danieloff Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 Widok z tyłu. Wymiary klasycznej klamry carskiej.
huk 100 Posted December 6, 2009 Author Posted December 6, 2009 no ok. to orła na tej klamerce u góry kwalifikujemy jako samoróbkę w epoce czy teraz - bo osobiście widziałem dwie z tym orłem z czapki -pozdro
huk 100 Posted December 6, 2009 Author Posted December 6, 2009 z czapki czy z klamry ? fotka od ar2san https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum24/orzeek_carski.jpg
huk 100 Posted December 6, 2009 Author Posted December 6, 2009 pomierzyłem klamry które mam carskie , wymiar wysokości klamry od 50mm do 57 mm mimo że w katalogach są podane wymiary trochę inne - ale do tego akurat nie ma sie co czepiać - jeżeli była by to samoróbka to z kąt by brali czyste podkłady do tego orła ? też dorabiali ?
huk 100 Posted December 6, 2009 Author Posted December 6, 2009 fotki z allegro - znam jeszcze jeden przypadek wykopania klamry z tym orłem -czy ktoś spotkał sie z tym ? prywatne przeróbki ?
Gutek Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 też widziałem klamrę najprawdopodobniej z ptaszkiem z czapki przylutowanym do klamry
Jaro5 Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 znam jeszcze jeden przypadek wykopania klamry z tym orłem -czy ktoś spotkał sie z tym ? prywatne przeróbki ?"Widziałem taką, jakieś cztery lata temu
pni Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 Ja również widziałem klamrę carską z nakładanym orłem. Przy mnie koega jakies 5 lat temu wykopał w jednym fajnym miejscu wraz z odznaką pułkową. Z tego co słyszałem to takie klamry nie były samoróbkami tylko produkowanymi na indywidualne zamówienie. Orzełek z klamry, którą miałem w ręku miał dwa zaczepy poziomo tj. na skszydłach.
Question
huk 100
ar2san
https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum24/orzeek_carski.jpg
17 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.