Skocz do zawartości

Bagnet


maku955

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,napewno będzie lepiej się prezentował oczyszczony.Nie mniej jednak trzeba sobie zadać pytanie czy to będzie dla mnie lepiej, czy dla kogoś innego.
Ja konserwuję wyłącznie dla siebie i to ja decyduję o wyglądzie jaki będzie miał znajdek.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rep(czyt.szrot).Nie oszukujmy się.Wrzuć w ocet z solą na kilka dni.Doglądaj co wieczór, potem bardzo dokładnie opłucz wodą i na koniec zadaj ostateczny cios szczotką drucianą(najlepiej na wiertarce lub zamontowaną na szlifierce stołowej).Okładki się nie uratują.To tyle.


PS.Ja bym go nawet nie ruszał, szkoda czasu...pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj stocka! Każdy bagnet coś w sobie ma. Tutaj sa ładnie zachowane okładki, warto je utrzymać. Zakonserwuj je poprzez kilkukrotne nacieranie olejem lnianym. Jeżeli chodzi o reszte to tak jak już mówiono druciana szczotka na wiertarce oczysc. I to tyle. Zadnej elektrolizy, zadnego octu bo okładki pojdą w... i stracisz to co najcenniejsze w tym bagnecie ;)
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie mniej jednak i tak ciekawa sprawa żeby okładki zachowały się w takim stanie,a metal /a raczej wspomnienie po nim/ pozostał we fragmentach.
Widocznie w jakimś mokrym środowisku musiał zalegać.Ale ja również pozyskałem bagnet z małej rzeczki.Niestety i drewna i metalu niewiele się zachowało.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,zgodzę się co do mieszaniny octu i soli,że w niektórych przypadkach jest niewskazana.Ale nie ma skutecznego sposobu na ocalenie drewna i metalu w tym samym roztworze,farby i oksydy itp.Ale jeśli nie dokopiemy się do czystego metalu,proces utleniania się postępuje niestety dalej.Czyli niech utlenia się w domu,a nie w ziemi.Ja traktuję takie przypadki tą mieszaniną.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje że trudno jednocześnie zakonserwować drewno i metal. W tym wypadku moim zdaniem okładki są cenniejsze od metalu. W suchym miejscu korozja będzie bardzo powolna, dla tego czyszczenie mechaniczne wystarczy. Pod okładkami zostanie rdza, to i tak zdecydowanie lepiej jak ma tam zostać kwas.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie