Skocz do zawartości

Poszukiwania bez zezwolenia - ważne


zancus

Rekomendowane odpowiedzi

Znany, to wałkowane było już 100 razy wyżej. Weź może poczytaj w ogóle, o czy była mowa wcześniej, bo mam wrażenie, że uważasz, że dysusja zaczęła się od momentu,kiedy Ty w niej zabrałeś głos...

A w nadzieji, że może w końcu zrozumiesz, że to, iż w art. 36.1.12 nie dodano przy zabytku wpisanym do rejestru" nie ma znacznia, bo skonkretyzowano, iż poszukiwnia dotyczą miejsc wpisanych do rejstru w art. 37 i rozporzązeniu pytam Cię:

czy to, że w punktach 1 i 2 art. 45 uzoz nie napisano, że chodzi o zabytek wpisany do rejestru oznacza, że o taki nie chodzi?

Tu masz pełną treśĆ tego artykułu. Zauważ z łaski swojej,że mowa w nim też jest także o poszukiwnaich (art. 36.1.12):


Art. 45

Art. 45.
1. W przypadku gdy bez wymaganego pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków lub w sposób odbiegający od zakresu i warunków określonych w pozwoleniu wykonano przy zabytku wpisanym do rejestru prace konserwatorskie, restauratorskie, roboty budowlane, badania konserwatorskie, architektoniczne lub podjęto inne działania, o których mowa w art. 36 ust. 1 pkt 6-8 i 10-12, wojewódzki konserwator zabytków wydaje decyzję:
1) nakazującą przywrócenie zabytku do poprzedniego stanu lub uporządkowanie terenu, określając termin wykonania tych czynności, albo
2) zobowiązującą do doprowadzenia zabytku do jak najlepszego stanu we wskazany sposób i w określonym terminie.
2. Przepis art. 44 ust. 4 stosuje się odpowiednio.
????????????????????????????????????????????????????????
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Znany, to wałkowane było już 100 razy wyżej. Weź może poczytaj w ogóle, o czy była mowa wcześniej, bo mam wrażenie, że uważasz, że dysusja zaczęła się od momentu,kiedy Ty w niej zabrałeś głos...

A w nadzieji, że może w końcu zrozumiesz, że to, iż w art. 36.1.12 nie dodano przy zabytku wpisanym do rejestru" nie ma znacznia, bo skonkretyzowano, iż poszukiwnia dotyczą miejsc wpisanych do rejstru w art. 37 i rozporzązeniu pytam Cię:

czy to, że w punktach 1 i 2 art. 45 uzoz nie napisano, że chodzi o zabytek wpisany do rejestru oznacza, że o taki nie chodzi?

Tu masz pełną treśĆ tego artykułu. Zauważ z łaski swojej,że mowa w nim też jest także o poszukiwnaich (art. 36.1.12):


Art. 45

Art. 45.
1. W przypadku gdy bez wymaganego pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków lub w sposób odbiegający od zakresu i warunków określonych w pozwoleniu wykonano przy zabytku wpisanym do rejestru prace konserwatorskie, restauratorskie, roboty budowlane, badania konserwatorskie, architektoniczne lub podjęto inne działania, o których mowa w art. 36 ust. 1 pkt 6-8 i 10-12, wojewódzki konserwator zabytków wydaje decyzję:
1) nakazującą przywrócenie zabytku do poprzedniego stanu lub uporządkowanie terenu, określając termin wykonania tych czynności, albo
2) zobowiązującą do doprowadzenia zabytku do jak najlepszego stanu we wskazany sposób i w określonym terminie.
2. Przepis art. 44 ust. 4 stosuje się odpowiednio.
????????????????????????????????????????????????????????
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arturborat czy to, że w punktach 1 i 2 art. 45 uzoz nie napisano, że chodzi o zabytek wpisany do rejestru oznacza, że o taki nie chodzi?


@arturborat Art. 45.
1. W przypadku gdy bez wymaganego pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków lub w sposób odbiegający od zakresu i warunków określonych w pozwoleniu ******wykonano przy zabytku wpisanym do rejestru****** prace konserwatorskie, restauratorskie, roboty budowlane, badania konserwatorskie, architektoniczne lub podjęto inne działania, o których mowa w art. 36 ust. 1 pkt 6-8 i 10-12, wojewódzki konserwator zabytków wydaje decyzję:
1) nakazującą przywrócenie zabytku do poprzedniego stanu lub uporządkowanie terenu, określając termin wykonania tych czynności, albo
2) zobowiązującą do doprowadzenia zabytku do jak najlepszego stanu we wskazany sposób i w określonym terminie.
2. Przepis art. 44 ust. 4 stosuje się odpowiednio.
????????????????????????????????????????????????????????


****** - a co tam jest napisane ?

Przykro mi ale stwierdzam ,że nie potrafisz nawet czytać artykułów.
Ja już kończę dyskusję, bo Twoja argumentacja mnie rozwaliła.Ty nie znasz elementarnych podstaw a co dopiero mówić a zawiłościach prawnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie, Znany, rozwalają wciąż Twoje odpowiedzi. Pytałem o punkt 1 i 2 z art. 45:

1) nakazującą przywrócenie ******zabytku ******do poprzedniego stanu lub uporządkowanie terenu, określając termin wykonania tych czynności, albo
2) zobowiązującą do doprowadzenia ******zabytku ******do jak najlepszego stanu we wskazany sposób i w określonym terminie

Ale lepiej już nie odpowiadaj...
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nieznany (nie mylić ze Znanym)

"Prośba do Arturborat; czy mógłbyś podać źródło informacji o ilości stan. archeo. nie wpisanych do rejestru (te 435000 cytowałem za tobą ):

http://www.kobidz.pl/app/site.php5/article/1511/3275.html

i drugie , na jakimś forum twierdziłeś, że właściciel nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków jest zwolniony z 50% podatku od tej nieruchomości i czy przepis ten dotyczy także stanowisk archeologicznych."

Stanowisko wpisane do rejestru jest oczywiście zabytkiem (zabytki archeologiczne to przecież podkategoria zabytków w ogóle).

Jeśli możesz podaj źródło."

http://finanse-publiczne.pl/artykul.php?view=768

Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
A może tak:
Informacja do WKZ,iż będzie sie poszukiwało zgubionych, wyrzuconych pamiatek na terenie gminy takiej a takiej w związku z tym proszę o wskazanie stanowisk archeologicznych i innych miejsc na których poszukiwanie objęte jest obowiązkiem uzyskania pozwolenia w celu ich omijania. Proszę ponadto o wskazanie osoby kontaktowej w przypadku napotkania przedmiotów budzących wątpliwość.
Bardzo jestem ciekaw reakcji .
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem niedawno do WZK z prośba o wskazanie stanowisk archeo w mojej gminie Ta informacja nie została mi podana, więc zapytałem jak mam chodzić z wykrywaczem, żeby się na stanowisko nie natknąć.
Mam złożyć wniosek z zaznaczonym terenem, przewidzianym do eksploracji i jeżeli ten teren będzie obejmował jakieś stanowisko, to granica tego terenu zostanie przesunieta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
Ale co w związku z tym? Od 2009 roku (wtedy był ten post napisany) przepisy zmieniły się kilkakrotnie na niekorzyść, powstały też nowe przepisy. Nieznajomość prawa szkodzi, choć nie wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem artykuł podany wyżej przez kolegę. Ciężko uwierzyć że są jeszcze tacy idioci, którzy oddają znalezisko do muzeum mówiąc że znaleźli je ileś tam czasu temu. Przecież wiadomo że natychmiast dostanie zarzuty! Ileż razy już to było grane?!
Bez większych problemów co prawda się z tego wywinie ale co zapłaci za papugę i koszty sądowe to jego. Cóż, jak głosi stare przysłowie- za głupotę się płaci. A w tym wypadu zgubiła go też chciwość.

I na koniec, Czy mógłby ktoś ogarnąć temat tego wątku i wreszcie napisać jak krowie - WOLNO czy NIE WOLNO poszukiwać? Jeśli wolno to dlaczego i jeśli nie wolno to jakie przepisy o tym mówią? Dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwanie zabytków jest dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zezwolenia od WKZ.
Pełna informacja pod poniższym linkiem:
http://www.tmzs.pl/tmzs_site/klub-odkrywcy/warsztat/260-poszukiwania-bez-pozwolenia-nielegalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie