Skocz do zawartości

Odnaleziono śmigłowiec SG - załoga nie żyje


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi, że przeniosłem śmierć Ludzi, na sprawy techniczne i co gorsze /pośrednio/ personalne, tak nie powinienem zrobić.
Wybacz /Wybaczcie/, ale to takie zboczenie" zawodowe, chyba od I-22 w Dęblinie, a może lasku Kabackiego".
Wracając do echnokracji" ,,,W tym konkretnym przypadku obawiam się jednak, że oblodzenie mogło nie być przyczyną, na razie jednak to czyste spekulacje....
Może też, tak być,,pokaże czas.
Cieszę się że, poznałem Ciebie i pośrednio" Kol. zmiję.
Może kiedyś spotkamy się w piekiełku" u Paskiewicza", lub ogólnie na Irenie".
Zapal świeczkę chłopakom!
Smutne!!
Pozdrawiam
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Byłem na Białorusi w czasie gdy doszło do wypadku.Informacja była podana w białoruskiej telewizji i pokazane były zdjęcia rozbitego śmigłowca.Białoruscy znajomi powiedzieli mi że został zestrzelony,ale to zapewne sowiecka propaganda jakiej tam naprawdę(choćby w telewizji)dużo.Ślady ostrzału byłyby aż nadto widoczne,i szybkie do zauważenia na szczątkach,więc prawie pewne jest to że powodem wypadku był błąd pilota lub awaria sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Panowie!! Jaki ten Nasz światek lotniczy, jest mały i jak szybko jeden wyczuwa" drugiego, vide Panowie Szarubek,- natychmiastowa informacja o M. Orkiszu, i ja czyli G.Wiklik.
Pozdrawiam Serdecznie!
Przepraszam z OT!
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, fachowcem nie jestem, co dobitnie uświadomili mi Koledzy z Forum DWŚ /Dyslektyków Drugiej Światowej/,
http://dws.org.pl/viewtopic.php?f=95&t=124518&sid=8c91d41eb2adc4793f642d00ee7cc439
woytas, jeśli naruszyłem regulamin, proszę o przykładne ukaranie i oczywiście wywalenie postu"!
Ale sądzę że warto poczytać!
GW
PS. przejrzyj pocztę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po przeczytaniu Pana wypowiedzi z przytoczenogo linku, cofam wcześniejsze pytanie;-) Lotnictwo było kiedyś moją wielką pasją, to niesamowicie ciekawa dziedzina techniki. Mój kierunek zawodowy (oparty na hydrodynamice)troszkę pokrywa się z samą aerodynamiką - w końcu woda i powietrze to jedno - płyn;-) Pozdrawiam serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, i to i to płyn, praw fizyki się nie ominie, jak by powiedział Nasz Kol. kopijnik2.
Troszkę OT się robi, ale teraz zajmuję się inżynierską" historią alternatywną /silniki/ II RP.
Może woytas utworzy nowy wątek, ja nie mam pojęcia jak go za tytułować".
Serdecznie Pozdrawiam
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. 41pp zapoznałem się z linkiem do strony DWS, gdzie przedstawiłeś swoje poglądy na temat możliwości produkcji podwójnej gwiazdy w przedwojennej Polsce bardzo dokładnie i z całym szacunkiem, ale muszę to napisać - gdy padły pytania o konkrety, to się na nich pogniewałeś i zabrałeś zabawki".
Trochę to niepoważnie wyszło...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Błąd pilota był przyczyną wypadku śmigłowca Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, w którym w październiku 2009 roku zginęły trzy osoby. Prokuratura Okręgowa w Białymstoku umorzyła w środę śledztwo w tej sprawie, bo sprawca zdarzenia, czyli pilot, nie żyje. (...) Pilot w trakcie lotu utracił orientację w przestrzeni w wyniku wykonywania lotu w warunkach atmosferycznych poniżej minimalnych, przy których pilot mógł wykonywać swoje zadanie, jeżeli chodzi o widzialność i podstawę chmur - powiedział prokurator. Jak wyjaśnił, wskutek tego błędu pilot nieświadomie doprowadził do lotu śmigłowca bokiem "z prędkością przekraczającą dopuszczalne wartości eksploatacyjne, a w konsekwencji przekoziołkował i zderzył się z ziemią. Pilot, który nie żyje, sprawcą wypadku - Polska - Informacje - portal TVN24.pl - 30.06.2010"

http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/15-wypadki_i_incydenty_lotnicze/19752-2009_10_31_katastrofa_smiglowca_strazy_granicznej-5.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd pilota był przyczyną wypadku śmigłowca Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, w którym w październiku 2009 roku zginęły trzy osoby. Prokuratura Okręgowa w Białymstoku umorzyła w środę śledztwo w tej sprawie, bo sprawca zdarzenia, czyli pilot, nie żyje."

Pilot w trakcie lotu utracił orientację w przestrzeni w wyniku wykonywania lotu w warunkach atmosferycznych poniżej minimalnych, przy których pilot mógł wykonywać swoje zadanie, jeżeli chodzi o widzialność i podstawę chmur - powiedział prokurator. "

To jak w końcu błąd pilota czy może warunki?








'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"w wyniku wykonywania lotu w warunkach atmosferycznych poniżej minimalnych, przy których pilot mógł wykonywać swoje zadanie, jeżeli chodzi o widzialność i podstawę chmur - powiedział prokurator.\"

nic z tego nie rozumie ? jeżeli nie było warunków to po co ich tam wysłali , kto zezwolił na lot? czy wydano rozkaz do lotu bo po drugiej stronie w tym czasie były ćwiczenia armii Rosyjskiej i Białoruskiej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie