Skocz do zawartości

Pancerne boje września


AKMS

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja ze strony internetowej wydawcy:

Książka "Pancerne boje września jest kolejną pracą Rajmunda Szubańskiego poruszającą temat działań polskich jednostek pancernych walczących z Niemcami i Sowietami we wrześniu 1939 r. Praca przedstawia krótki zarys powstania jednostek pancernych w Wojsku Polskim do 1939 r., ich wyposażenie i organizację. Głównym tematem jest chronologiczny opis działań polskich oddziałów pancernych opraty w dużej mierze na dotychczas nie publikowanych relacjach oficerów i podoficerów, które zostały zgromadzone w Instytucie Polskim i Muzeum Sikorskiego i pozostawały dla czytelników w Polsce niedostępne. Format: 185x230mm, 222 strony, oprawa miękka lakierowana, kilkadziesiąt fotografii, w tym część publikowana po raz pierwszy. Wydawnictwo: ZP Grupa Sp. z o.o."

Zacząłem czytać i stwierdzam, że świetna rzecz: przyjemnie napisana i zawiera mnóstwo fotografii sprzętu pancernego (od TKS po pociągi pancerne). Szczerze polecam.

http://www.odk.pl/pancerne-boje-wrzesnia,9225.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamta to typowa analiza prawie dzień po dniu i jednostka po jednostce. Również polecam bo mimo takiej analitycznej formy dobrze się czyta a nadto nie tchnie za bardzo czasami w których została wydana...
Dzięki za info bo w księgarniach chyba by trudno wypatrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w mojej osobistej biblioteczce istnieje mało niestety tylko 36 pozycji które dotyczą Września 39.
Niestety mam na wyposażeniu 70% pozycji z przed 1989.
Niestety dane mi było żyć w tym czasie.
Niestety wersja po 1989 nie tchnie również nowymi czasami,o które się starałem.
Niestety skutecznie.
Niestety kol.dars dzieli Nas różnica wieku a nie nicku.
Niestety Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kol. Dzieci3 dzisiaj wielu uważa, że pozycje wydane przed 1989 są bezwartościowe i trzeba na siłę wymyślić i napisać coś zupełnie nowego prawie odwrotnego, a dygresja moja (o tamtych czasach) wynika stąd, że było jednak wiele pozycji okraszonych jednoznacznie wytycznymi tamtego systemu o przedstawianiu wszystkiego co przed 1945 w sposób jednoznacznie oczerniający...
Niestety taki trend (może trąd)w pisarstwie tak wtedy jak i dziś - wańka wstańka.....
Stety, że w tamtych czasach spędziłem tylko dzieciństwo i młodość, czyli jak na dzień dzisiejszy równo połowę życia...
Niestety oprócz nicku dzieli nas jeszcze różnica kartek...;)))
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, książek o wrzesniu 39, napisanych przed 1989 rokiem było całkiem sporo. Wychowałem się na nich i od nich zaraziłem się pasją historyczną". Macie Panowie obaj rację, ksiązki były dobre i złe tak jak obecnie, czy było ich za mało - nie sądzę, szczególnie sporo wydawnictw ukazało się po 1968r. Pamiętajmy, że wtedy cenzura nie pozwalła pisać swobodnie i dobrego autora wyróżniała umiejętność chowania między wierszami ważnych treści a uważny czytelnik miał przyjemność gdy je odnalazł i zrozumiał!
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że dzieci3 żałują tej różnicy, ewentualnie powinien zacząć Cię gonić?

A co do książek ( nie tylko o broni pancernej ) wydanych przed '89.
Różnic poza zgodnością z przewodnią linią partii jest więcej. Faktem jest, że wielu tematów nie wolno było poruszać lub nie było merytorycznych uzasadnień ( vide dostęp do źródeł zachodnich ). Jednak odnoszę wrażenie, że dostępność książek dla szarego czytelnika była o wiele większa ( choć sam mam sporo pozycji sprzedawanych spod lady i po znajomości ). Powód był bardzo prosty- cena. Dziś, gdybym chciał kupić wszystkie interesujące mnie pozycje bez szóstki" w lotto nie ruszę z miejsca...



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 10:34 19-10-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie