Skocz do zawartości

Lechia ukarana za upamiętnianie rocznicy 17 września 1939 roku


8total4

Rekomendowane odpowiedzi

Dość kontrowersyjna sprawa..


Komisja Ligi Ekstraklasy SA lubi nakładać kary finansowe. Tym razem jednak panom z komisji kompletnie zabrakło wyobraźni. Gdański klub musi zapłacić bowiem pięć tysięzcy złotych za to, że kibice biało-zielonych podczas meczu z Wisłą Kraków wywiesili transparent o treści - "17.09.1939 - czwarty rozbiór Polski. Nałożenie kary na klub za ten transparent to już szczyt głupoty ze strony Komisji Ligi Ekstraklasy SA i ogólnie kompromitacja tego wydziału. "

więcej:

http://gdansk.naszemiasto.pl/sport/26507,lechia-ukarana-za-upamietnianie-rocznicy-17-wrzesnia-1939,id,t.html

Wyrazy protestu:

http://gdansk.naszemiasto.pl/sport/27255,zaprotestuj-przeciw-karze-dla-lechii,id,t.html


pozdrawiam.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora 8total4 14:37 21-09-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że w dzisiejszych czasach każda okazja dla upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych jest bardzo dobra. Czy to mecz czy festyn-obojętnie. Trzeba pamiętać ,że dla wielu ludzi zagonionych za pieniądzem" szczególne daty zaczynają przechodzic w niepamięć. Dlatego uważam,że kary w takim przypadku to nieporozumienie. Dorzucę link do oprawy Holendrów w meczu NAC Breda-Polonia Warszawa z tego roku (czy tych holenderskich kibiców tez należałoby ukarać???) http://www.youtube.com/watch?v=Ya2eYVasBeI. Myślę ,że warto zobaczyć podziękowanie Holendrów dla Polaków , którzy walczyli za ich wolność.Dzięki tej oprawie wielu ludzi z państwa wiatraków" uświadomiła sobie tragiczne losy II wś... Nie negujmy świadomości historycznej w każdym wydaniu (także może kontrowersyjnej-stadion piłkarski), ale w dzisiejszych czasach każda uba propagandowa" jest dobra, bo jak nie, to jutro" nasze dzieci będą uczyły się prawdziwej" histori z Gazety Wyborczej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze coś za wikipedią:

grób gen Maczka na cmentarzu w BredziePodczas II wojny światowej miasto było pod niemiecką okupacją. Zostało wyzwolone 29 października 1944 roku przez 1 Dywizję Pancerną dowodzoną przez generała Stanisława Maczka. Polscy żołnierze zostali entuzjastycznie powitani przez mieszkańców Bredy. W każdym oknie i na każdej witrynie sklepowej widniały polskie napisy Dziękujemy Wam, Polacy". Zarząd miasta okazując wdzięczność Polakom uhonorował ich Srebrnym Medalem Miasta Bredy oraz Honorowym Obywatelstwem Miasta Bredy. [1] Po wojnie, na wniosek ponad 40 000 mieszkańców Bredy, generałowi Stanisławowi Maczkowi przyznano honorowe obywatelstwo Holandii. Na miejskim cmentarzu pośród mogił polskich żołnierzy znajduje się także grób generała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie