krecik wz. 65 Posted July 20, 2009 Author Posted July 20, 2009 Temat ciężki...ale może któryś z kolegów takie dziwadło widział - ja poległem... :)
liconek Posted July 21, 2009 Posted July 21, 2009 jakiś denar ale czyj dokładnie to trudno określić po zdjęciach
bluemen123 Posted July 21, 2009 Posted July 21, 2009 Bardzo ciekawa moneta.Z jednej strony przedstawiony jest ptak który podobny jest do tego na banknocie 20 zł.
krecik wz. 65 Posted July 21, 2009 Author Posted July 21, 2009 Witam eksperta :)- srebro , średnica 13mm. , znaleziona w pobliżu średniowiecznego traktu Kowal - Gostynin , waga - ?Pozdrawiam
krecik wz. 65 Posted July 21, 2009 Author Posted July 21, 2009 Bardzo dziękuje Total ! A jak z datowaniem ?
8total4 Posted July 21, 2009 Posted July 21, 2009 w.g. mnie raczej przełom XIV i XVw, szukał bym wśród jagiellońskich sreber..niestety nie jestem zapalonym" numizmatykiem, czasem coś tylko się zapodzieje" w głowie ;)mogę się naturalnie mylić w odczuciach..pozdro!
krecik wz. 65 Posted July 22, 2009 Author Posted July 22, 2009 Awers troche dziwny jak na piorunka...ale stan kiepski , to i widać niewiele he heDziękuje Banderas
kopijnik2 Posted July 22, 2009 Posted July 22, 2009 nie półgroszek, a raczej denar...kazik - może... https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum23/2222222222222.jpg nieco inaczej fotografowane może dać odpowiedź...
kopijnik2 Posted July 22, 2009 Posted July 22, 2009 http://212.180.241.95/foto/sklep/high/14299.JPGhttp://www.allegro.pl/item689142539_denar_kazimierz_wielki_sklepbielik.html
krecik wz. 65 Posted July 22, 2009 Author Posted July 22, 2009 Rzeczywiście , bardziej podobny...Dziękuje Ci Kopi !Wieczorem postaram się wrzucić inną fotkePozdrawiam
krecik wz. 65 Posted July 24, 2009 Author Posted July 24, 2009 Kol. Kopi - wrzuciłem jeszcze dwie fotki awersu , ale nie wiem czy pomogą...Pozdrawiam
bluemen123 Posted July 24, 2009 Posted July 24, 2009 To na 90% jest moneta piastowska. Jeśli da się odczytać to podaj Krecik te literki z lewej stronie tego ptaka".
krecik wz. 65 Posted January 20, 2010 Author Posted January 20, 2010 Przeraszam koledzy że odgrzewam starego kotleta" - ale jest to jedyna monetka którą bezsilnie próbuje zidentyfikować...W tych okolicznościach przyrody" większość speców przesiaduje w domku - może któryś z Was coś skojarzy...Będe wdzięczny za każdą sugestie
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.