slawekt9 Posted July 12, 2009 Author Posted July 12, 2009 witam czy kto poznaje ten mundur z góry dziękuję
8total4 Posted July 14, 2009 Posted July 14, 2009 guziki są na 100% autentycznymi pruskimi wojskowymi, z drugiej połowy XIXw..ps. piku nie wkręcaj, bo to były złośliwości..pozdro!
zmija Posted July 13, 2009 Posted July 13, 2009 ...czy to nie słynna kurtka FLYERS przerzucona na lewą" stronę?...:-)
slawekt9 Posted April 17, 2011 Author Posted April 17, 2011 witam dałem kurtke do wyceny antykwariusz opisał kurtke jako huzarska i wycenił ja na 1300 co o tym Panowi myślicie?
8total4 Posted July 13, 2009 Posted July 13, 2009 nie wiem co Was tak śmieszy w tej Atylli..Jak najbardziej może to być wykonanie na potrzeby teatralne, chciałbym potrafić z takiej fotki, stwierdzić to w 100%, niestety nie mam takiej formy :)Autora proszę o lepsze fotki, więcej szczegółów, łącznie z fotkami obszyć, guzików (rewers także), oraz o foto środka.pozdrawiam!
slawekt9 Posted July 12, 2009 Author Posted July 12, 2009 witam czy kto poznaje ten mundur z góry dziękuję
fanatyk Posted April 17, 2011 Posted April 17, 2011 jak dla mnie to coś tu nie tak z tym 1300. ale to moja opinia. pozdro
slawekt9 Posted April 19, 2011 Author Posted April 19, 2011 witam a na przykład za ten pasek widoczn u góry oficerski wycenił na 400 zł
slawekt9 Posted July 13, 2009 Author Posted July 13, 2009 przy tym mundurze znalazłem ten pasek Wilhelma II i tą szyszke nosiło sieja przy szabli z góry dziękuję i pozdrawiam.
Luftlander Posted July 14, 2009 Posted July 14, 2009 Wracając do tematu. Moim zdanie jest to mundur teatralny wzorowany na mundurze huzara pruskiego używanych do połowy XIX wieku. Za czasów Wilhelma II w użyciu był już inny wzór. To tak jak byś przyczepił kurice do czapki moro. Ale w teatrze nie robiło to większej różnicy.http://zietenhusar.de/uniformierung.html
danieloff Posted July 14, 2009 Posted July 14, 2009 Ale oficerski pruski pas prima! Wygląda na oryginalny. Jeżeli tak, to naprawdę piękny egzemplarz.
8total4 Posted July 14, 2009 Posted July 14, 2009 Obszycia rękawów są nietypowe dla atylli huzarskich, myślę że wykonane dla potrzeb jakiegoś show" teatralnego..czy guziki są jakoś sygnowane od spodu??ps. Piku i cairo1 - jeżeli nie macie nic do powiedzenia na temat, darujcie sobie offtop'y bo nagrodzę karteczką.pozdrawiam!
pik78 Posted July 14, 2009 Posted July 14, 2009 jak nie na temat ,kojarzy mi sie ten kubraczek z cyrkiem i to powiedzialem ,zadnego OT nie popelnilem ,jacko tez podobnych gajerkach sie nosil jak zył...Tak wiec zadnej skróchy z mej strony...
Question
slawekt9
witam czy kto poznaje ten mundur z góry dziękuję
21 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.