Jump to content
  • 0

mundur


slawekt9

Question

21 answers to this question

Recommended Posts

Posted
guziki są na 100% autentycznymi pruskimi wojskowymi, z drugiej połowy XIXw..

ps. piku nie wkręcaj, bo to były złośliwości..
pozdro!
Posted
nie wiem co Was tak śmieszy w tej Atylli..
Jak najbardziej może to być wykonanie na potrzeby teatralne, chciałbym potrafić z takiej fotki, stwierdzić to w 100%, niestety nie mam takiej formy :)

Autora proszę o lepsze fotki, więcej szczegółów, łącznie z fotkami obszyć, guzików (rewers także), oraz o foto środka.
pozdrawiam!
Posted
Wracając do tematu. Moim zdanie jest to mundur teatralny wzorowany na mundurze huzara pruskiego używanych do połowy XIX wieku. Za czasów Wilhelma II w użyciu był już inny wzór. To tak jak byś przyczepił kurice do czapki moro. Ale w teatrze nie robiło to większej różnicy.
http://zietenhusar.de/uniformierung.html
Posted
Obszycia rękawów są nietypowe dla atylli huzarskich, myślę że wykonane dla potrzeb jakiegoś show" teatralnego..

czy guziki są jakoś sygnowane od spodu??

ps. Piku i cairo1 - jeżeli nie macie nic do powiedzenia na temat, darujcie sobie offtop'y bo nagrodzę karteczką.
pozdrawiam!
Posted
jak nie na temat ,kojarzy mi sie ten kubraczek z cyrkiem i to powiedzialem ,zadnego OT nie popelnilem ,jacko tez podobnych gajerkach sie nosil jak zył...
Tak wiec zadnej skróchy z mej strony...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information