Jump to content

Hełm M40 - rekonstrukcja


Hermanos

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply
Posted

...nadal spełniał swoje zadanie, postanowiłem coś z nim zrobić... Bezpośrednim impulsem był artykuł z Odkrywcy". Po odrdzewieniu (ocet), zagruntowaniu i poszpachlowaniu...

Posted

...zaczął nabierać kształtów. Niestety byłem zbyt pochłonięty pracą aby na bieżąco fotografować mojego milusińskiego, dlatego kolejne zdjęcia...

Posted

... i ich precyzyjnego umieszczenia na hełmie. Proszę o podanie jakiś wymiarów. Czy te są w porządku?

http://allegro.pl/item680684689_kalkomanie_na_helm_helmy_wh_niemcy_decals.html

Herman

Posted
mi się podoba, może się rzeczywiście trochę za bardzo błyszczy ale to tylko moje odczucie. Też muszę dokończyć swojego, ale coś mi się nie chce tej szpachli szlifować:)
pzdr.
Posted
Wystarczy pójść do najbliższej lakierni podać numerek i gotowe. Mi zrobili na poczekaniu 100 mililitrów za 10 zł. Ale jak już zamawiać to raczej matowy, a nie jak ja półpołysk.

Herman

Ps. Niech ktoś napisze co z tymi kalkami!!!
Ps 2. Wiesz Remek, może nie mam doswiadczenia ale ty chyba też, więc nie kupuj w spreju tylko w puszce i daj żeby ci jakis majster polakierował, bo jeśli nigdy tego nie robiłeś to o zacieki itp. nietrudno.
Posted
spoko wyszedł, ale najlepiej żeby był pół-mat - ja będę miał aparat to wstawię (jeśli mogę Hermanos) zdjęcia mojego m40 po odnowieniu. Pozdro
Posted
Niech ktoś napisze o tych kalkomaniach bo już je kupiłem i boję się nakładać!!! Jak powinny byc ułożone na hełmie? Były jakieś konkretne zasady czy po prostu pomiędzy wywietrznikiem i nitem na oko???
Posted
Kalkomanie powinny znajdować się pod wywietrznikiem.
http://www.odkrywca-online.pl/forum_pics/picsforum19/eee_copy.jpg
tak jak na tym zdjęciu. Kalkomanie ss, lw lub innych formacji były naklejane identycznie wykreślając z tego luftschutz;)
Posted
Herman,

Zrobiłem już jeden hełm, M40. Kupiłem czarny mat (koniecznie matowy, bo półpołysk i połysk to brzydko wygląda bo się świeci). Pryskałem sam, były zacieki, ale nieduże, bo dyszę trzymałem z daleka. Zresztą lakiery nałożyłem 3 warstwy, więc teraz są prawie niewidoczne. Jakbyś chciał, to niedługo podeślę Ci fotki.

PS. Kalki nakładałem na oko, nie bój się, nie wysychają od razu. Wyglądają super, ale jak już tak bardzo się boisz, to przyłóż sobie jedną, i odrysuj równo (zrób to ołówkiem i BARDZO delikatnie, tak żeby było widać tylko kontur.

Remek
Posted

Witam. Mój M35 , RAL 6006 mat i kalki z alledrogo,fasunek tymczasowy.. Mój pierwszy więc oceniam go na 4 z minusem. Pozdro.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information