Skocz do zawartości

problem z garret ace 250


spid3r

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
dziękuję wszystkim za pomo9c wszystko dobrze znajduje,mieliście racje to stawienia, tylko jeszcze muszę sprawdzić jak to będzie gdy trawa będzie smyrać cewkę ale to dopiero we wtorek. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i zainteresowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polesław napisał: Jeżeli zmniejszysz czułość(sensitivity) o dwie kreski to przestanie się wzbudzać o trawę bez znacznego spadku czułości."

A czy widziałeś badania ACE w czerwcowym Odkrywcy? Z wykresów wynika, że zmniejszenie czułości o dwie kreski to zmniejszenie zasięgu o ok 5 cm. Dla monet to BARDZO DUŻO!!
Ja nigdy nie zmniejszam czułości ,chodzę zawsze na max i nie zdarzyło mi się, żeby były błędne sygnały. A efekty? Licząc wszystkie wypady w teren znalazłem już nim ponad 800 monet.Życzę sukcesów


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Grzebiuszka 12:35 28-06-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebiuszka: a jak masz mokrą trawę i szukasz na pełnej czułości i trawa ociera się o cewkę lub jakieś krzaczory to nie masz błędnych sygnałów ?a może masz osłonę na cewkę ? Bo coś uwierzyć nie mogę by bez tego nic błędnego nie było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona nic na to nie pomoże!!

1-owiń dobrze kabel i zamocuj co kawałek taśmą klejącą tak aby się nie majtał.

2- Nie warto zmniejszać czułości,sprawdzaj powtórnie każdy sygnał.

3-Nikt nie mówił że szukanie detektorem to strasznie wygodne hobby,nie można opierać się w 100% na wskazania na dyskryminacji,lepiej szukać na allmetal i kopać sygnały kolorku.Także wzbudzanie się na trawie i w zaroślach to częsta norma,trzeba zagryźć zęby i iść na przód beż zbędnego narzekania,detektor nie jest urządzeniem doskonałym więc nie wymagaj od niego cudów!! pozdrawiam :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu chodzi o to ze nawet jak jest mała trawka co zaledwie dotyka cewki, powoduje, iż mi brzęczy cosik i nie wiem dlaczego, szuka dobrze i wsio wskazuje, ale ta trawa nawet małą uniemożliwia mi szukanie, nawet jak zmniejszam czułość chociaż jak się wczoraj okazało to nie ma sensu tego robić.I jak na razie szukam tylko w miejscach gdzie nie ma trawy, a mam dobra miejscówkę udostępnioną i nie wiem jak sobie z tym trawiastym pikaniem poradzić ;/


Poza tym powiedzcie mi PINPOINT może wykrywać coś w ziemi jak wykrywacz nie dał sygnału przedmiotu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Kiedy pracujesz na dyskryminacji, a pod cewką znajduje się przedmiot przez nią odrzucony, nie masz sygnału dźwiękowego, tylko wizualny - normalne. Gdy to samo miejsce przemieciesz z wciśniętym pinpointem, sygnał narasta, niezależnie od tego, że wcześniej nic nie pikało (bo dyskryminacja odrzuciła).

Ja na dyskryminacji ucinam 2 kreski z lewej, na czułości 1-2 kreski z prawej, kopię tylko sygnały obustronne, wiem, że masę znalezisk pomijam, ale i tak statystycznie na mojej miejscówce kopię 20 dołków w godzinę. To co hipotetycznie zostaje w glebie musi poczekać na zmianę sprzętu. Więcej chyba bym fizycznie nie wyrobił.
Pochodź trochę po jakimś łatwym terenie, z czasem z dużą dozą prawdopodobieństwa będziesz mógł rozróżnić sygnał prawdziwy od uderzonego".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spider jak to nowy sprzęcik to nie zastanawiaj się tylko reklamuj. Ja wprawdzie kanarka nie mam tylko f2, ale to chyba nie jest normalne, że wzbudza się o byle trawkę. Ja ze swoim łażę po lasach polach, trawach i jest ok. Tosz ten ACE 250 to chyba nie jakiś tam MD z CHin co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spid3r- spróbuj znaleźć jakiegoś kumpla z ACE i zamieńcie się cewkami. Raz chyba zdarzyło się, że mi kanarek ćwierkał co chwilę, to zostawiłem to pole i poszedłem tam ,gdzie nie było fałszywych sygnałów.Mam osłonę na cewkę. Generalnie nie powinien o trawę dawać sygnałów. A jak zachowuje Ci się w domu na max czyłości i all metal? Czy coś morsi" - tzn. nadaje alfabetem morse'a ;-) ?? Czy daje sygnały jak ruszasz kablem w okolicach wtyczki oraz przy wyjściu z cewki?
Zrób jeszcze taką próbę: odwróć wykrywacz pionowo, cewką do góry, połóż nad cewką najbliżej jak możesz rękę,ale żeby nie dotykała cewki (oczywiście bez obrączek, sygnetów, zegarków) i jak najszybciej potrafisz usuń rękę znad cewki. Co na to kanarek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieróbcie testów w domu , kompy telewizor inne sprzety wytwazające pole magnetyczne ogłupiają kanarka i ciekawostka ostatnio latałem z ace 250 na max detalach i w momencie dojścia sms-a na telefon zaczoł świrować a mam nokie e65 miał tak ktoś? kanar jest nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam takie pytanko dla bardziej obeznanych z kanarkami".Zakupiliśmy z kolegą ACE 150 i 250,generalnie elektronika ,cewki są takie same ale zastanawiamy się nad tym jaka jest różnica na wskażniku czułosci obu wykrywaczy.W 150-ce są 4 kreski czułośći a w 250-ce 8 kresek czułośći.Czy można przyjąć,że 2 kreski ACE 250 odpowiada 1 kresce w ACE 150 na wskażniku? Jak sądzicie?,proszę o opinie.pzdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie