Jump to content

Rutus duża cewka (?)


Rujewit

Recommended Posts

Jakiś czas temu (tz. już długi czas temu) można było nawet na odkrywcy przeczytać o zapowiedziach dużej cewki dla Solarisa, nawet swego czasu pytałem się konstruktora czy będzie duża cewka do w/w wykrywacza, odpowiedź była pozytywna ale bez terminu. Ale póki co cisza w tej sprawie, w między czasie pojawił się nowy twór Rutus'a a cewka do Solarisa poszła chyba w niepamięć...
Zakładem ten wątek chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może wie coś na ten temat i czy moje/nasze czekania są daremne czy może jednak istniej światełko w tunelu ...
Pytam bo Solaris ze standardową cewką jest za czuły (jak dla mnie), tz. idealny na kolorową drobnice" ale na militarkę już trochę gorzej, nie że się nie nadaje bo sam wykopałem parę ładnych fantów na ok. 1m. Ale zanim dokopiemy się do tego przysłowiowego 1m trzeba się trochę nakopać kolorowej drobnicy.. (w trybie statycznym już nie piszę co się dzieje bo tam to dosłownie wszystko się kopie...) Czasami kopiąc miałem wrażenie że mógłbym nim szpilkę wykopać (oczywiście przesadzam ale czasami takie drobne rzeczy wychodzą, że głowa boli..).. A wyciąć się ich raczej nie da (?)...
Więc jeśli ktoś wie coś na temat produkcji dużej cewki do Solarisa to niech piszę.

A jak nie to trzeba napisać jakąś petycje może to coś da ;)


Pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

Hmm.. nie wiem mi małych zardzewiałych kawałków Soalrka nie wyłapuję, te większe to wiadomo. Ale jak mówię jeszcze nie zdarzyło mi się abym wykopał jakiś mały kawałek zardzewiałej blachy... Ale czasami mnie denerwuję czułość tego urządzenia bo jak pisałem wyżej dla mnie jest czasami za czuły i stąd chciałbym większą cewkę ;) (bo taniej wyszedł by zakup dużej cewki, zamiast nowego wykrywacza)
Link to comment
Share on other sites

Witam. Nowa cewka do Proximy ma byc na jesieni. Srednica cewki 33cm. O osiagach wykrywacza na tej cewce Pan Arkadiusz nie chcial sie wypowiedziec. Zasieg ma byc wiekszy. O ile?????... Cena 500?? Pan Arkadiusz: Nie cena bedzie nizsza. Tyle mi sie udalo dowiedziec. Pozdro.
Link to comment
Share on other sites

Duża cewka to niekoniecznie same plusy; zwiększa czułość na ferromagnetyki i w związku z tym zmieniają się odczyty na wyświetlaczu, namierzanie małych przedmiotów jest trudniejsze, może być konieczny zakup pinpointera, ciężar jest większy, tak więc ręka szybciej się męczy a i do kontuzji można się doprowadzić, w przypadku, gdy pod cewką znajdzie się więcej niż jeden cel będą konfliktowe odczyty bądź cele mogą się wzajemnie znosić, no i w końcu jest nieco więsze zużycie baterii.
W USA, na odwrót, uwielbiają małe cewki.
Link to comment
Share on other sites

Bo w usa można szukać tylko monet i łusek z okresu wojny secesyjnej i nic więcej, a kontuzję to można dostać wszędzie nawet siedząc przy komputerze ;)
W dużej cewce właśnie o to chodzi by wykrywacz odrzucał drobne elementy typu kolorowe odłamki, blaszki itp. rzeczy.
Link to comment
Share on other sites

saperdebica nie wiem skąd masz cene nowej cewki 500zita, nie pytaj tez skad ja mam wiedze , ze bedzie kosztowała 350 złoty. Zycie skonfrontuje nasze informacje, jednakze reki za moją dotychczasowa wiedze nie dam uciąc.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information