Skocz do zawartości

HS3 VS Nowak


Marek94

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam jeśli już było ale mam pytanie który z wykrywaczy jest lepszy używam protona i jestem zadowolony ale za niedługo będę miał przypływ gotówki i chce sobie kupić lepszy wykrywacz który radzicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hs3 - Polecam osobiście latałem 5 lat z tym sprzętem, jeśli masz pytania co do niego pisz tutaj. Nowak nie wiem - ponoć podobny sprzęt lecz ma więcej wad niż smętek. ale ja się nie wypowiadam bo nowaka nie miałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - Nowaków jest cała seria (modele V),o ile wiem u producenta tego sprzetu można zamowić wręcz model pod własne zamówienie - czyli co ma mieć, a czego nie koniecznie musi.
Na pewno będzie to bardziej uniwersalna konstrukcja z mozliwością rozbudowy.
A po drugie - nawet twórca HS-3 nie podaje w swojej instrukcji do sprzętu maksymalnego zasięgu.
Przejrzyj starsze posty tego forum, a sam odpowiesz na swoje pytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam!

Odświeżam wątek, chodzi o wykrywacze Nowaka serii V, a dokładny model V5, miał już może ktoś z tym styczność? Na All za tysiaka można kupić takiego z dwoma cewkami standardową 30 i druga 65 cm, gadałem ze sprzedającym to mówił że praca dużo stabilniejsza od smętka i na cewce 65 dużo większe zasięgi do 4 metrów nawet, ale wiadome sprzedający może sobie mówić, przecież nie powie że to się do niczego nie nadaje. Co koledzy o tym sprzęcie sądzą?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzić to można dużo,ale był tu ktoś na forum ,kto miał ten sprzet i nie za dobrze się tu o nim wypowiadał,a te 4 metry to sprzedający sobie wymyślił, na logikę na jaki przedmiot ?,chyba że duże skupisko blach,pojazd jakis to może,ale to jak w totolotka jedna na milion może oczywiście sie zdarzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadome że do tego z dużym dystansem trzeba podchodzić co mówi producent, tak szukam czegoś w do tysiąca właśnie na militarke, no ale nic, chyba smętek pozostaje z dużą cewką

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem bardzo ciekaw tego nowego Nowaka, a nikt nie potrafi dobrze odpowiedzieć na pytanie...

Btw Nowaka vs HS3-pamiętajmy ze Nowak to wciąż PI...

Interesuje mnie realne sprawowanie się miernika głębokości w Nowaku, i te diody-mały kolor i druga-duży kolor/duże żelazo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowak to sprzęt PI posiadam go od 2,5 miesiaca mam taki model bez wskaznika głębokosci to zbedny bajer zamówiłem go bezposrednio od producenta w/g własnych wymagań bardzo dobry sprzet na głeboką militarkę choć i carskie guziki też mi sie trafiły co do zasiegów to zdrowo sie zdziwilem jak z okolo 60 cm wyciagnełem dwie łuski mauzerowskie i ładownik od mauzera pojedyncza łuske w powietrzu łapie z okolo 38 cm chełm w powietrzu okolo 120 cm nie jest to sprzet na drobnice kolorową mam cewkę 37 cm co do producenta to rozpacz na drugą cewkę 50 cm która miała byc wkomplecie czekam 2,5 miesiaca wykonalem dziesiatki telefonów i dalej nic facet nie slowny gubi sie w swoich poczynaniach wykrywka miała byc za 5 dni byla za miesiac sprzet dobry polecam ale producent i kontakt z nim beznadziejny nie odbiera tel ..wyłącza telefon podejzewam że i z serwisem są problemy jak chcesz wiecej wiadomości to pisz na maila Nowak to ma problemy z psychą sam mi mówił przez telefon że musi i ść do psychiatry bo ludzie dzwonią i dzwonią upominaja sie o swoje a on niwwie co ma robić wtedy wyłacza tel... i spopo do nastepnego razu gdzie zapewnia ze wysyła sprzet albo wysłal a tak na prawde nie wysyła walcze z nim 2.5 m- ca o te sonde i dałem na luz bo na telefony do niego wydałem wiecej niż ona warta .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Troche o Nowaku.Chodze z nimi lekko 10 lat (oprócz VLF).Sprzet najglebszy w Polsce.Na ramie 120x120 wiadro wezmie z 3,50 m.Puszke piwa na denku przy standartowej cece bierze ok.1 m.Do drobnicy nie bardzo bo trzebaby powolutku przemiatać,bo pominie.Ale przy slimaczym przemiataniu monetke wezmie lepiej jak najdrozszy FLF.Aku rozwiazuje problem baterii.Troche pomocna jest dyskryminacja zelazo,kolor.Natomiast dyskr.folia,kolor to tylko atrapa.Pomiar glebokosci to jest juz bardzo potrzebna funkja i to dziala z dokladnoscia 3,4 centymetrow.Konstrukcja to prymityw rodem z PRL-u.I tu sie zaczyna problem,jak czytacie na innym wątku forum,nie wolno dac forsy naprzod tylko z raczki do rączki.Sam wtopilem u niego kase,a za telefony to drugie tyle.
Klucznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
lis 123 masz może tę wersję V1? Widziałem na all. jest sprzedający bodajże wersje V1 V3 i V5. Rozglądam się za jakimś HS-3 ale teraz widząc te nowe Nowaki trochę pomieszało mi sie w głowie. Może ma ktos jeszcze jakieś doświadczenie z tymi nowymi V-kami i podpowie od razu czym się różnią poszczególne wersje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc V1-V5 róznią sie tylko dodatkowymi funkcjami,najubozsza nie ma nawet wskaznika.Elektronika we wszystkich jest jednakowa.Dla poszukiwacza doswiadczonego to najlepsza wersja.Mam tę V5 i moge porównac z innymi Nowakami bo ciagle z nimi chodzę.Bardzo pomaga pomiar glębokosci i dyskryminacja na duze zelazo,kolor.Oczywiscie nie jest to dyskryminacja jak w Detechu który ma magnetometr,ale przynajmniej na pełną glębokość.Jest to inna dyskryminacja jak w VLF.Tu jest tylko zelazo lub kolor.Zelazo z domieszkami molibdenu (pociski armatnie,zeliwne gary) widzi jako kolor.Jest to bardzo sensowny wykrywacz.Smętka tylko testowalem jeden dzien,zasięgami niewiele odbiega od Now.
W poniedzialek latam z F 75,we wtorek z V5,we srode z TM 808,we czwartek z neodymem,w piatek ze szpicem,w sobote z wahadełkiem-i jak masz szczęście to znajdziesz kijem od miotły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chodzi o militarkę to hs-3 polecam zdecydowanie.
Mam smętka ponad 8letniego i nigdy nie zawiódł,zasięg naprawdę jest super, i na cewce 25 i na 37, używane smętki chodzą średnio po 700 na allegro więc cena jest i tak niska jak na jego możliwośći.
Co do nowaka nie mogę się wypowiedzieć,miałem kilka innych wykrywek typu PI i nie narzekałem,ale niech się wypowiedzą posiadacze Nowaków.
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie