Skocz do zawartości
  • 0

3 przedmioty do ID


Praust

Pytanie

Witam.
Wykopalem ostatnio na polu takie cos.Nie mam pojecia co to jest i do czego moglo sluzyc.Zaciekawilo mnie to z tej racji, ze kumpel wykopal podobne.Czy ktos znalazl kiedys cos podobnego?Z gory przepraszam za jakos zdjec.Niestety tylko takie otrzymalem.Na moim nabite na spodzie jest 9 mm,u kumpla na mniejszym wybita jest kotwiczka i po obu stronach litery GE.Na wiekszym jest wybita galazka z zoledziem.Mowi ze w srodku w obu byl zwiniety w rulonik cos jakby papier... Ma ktos moze jakis pomysl?Z gory dziekuje za wszystkie sugestie i odpowiedzi.
Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Wykopalem ostatnio na polu takie cos.Nie mam pojecia co to jest i do czego moglo sluzyc.Zaciekawilo mnie to z tej racji, ze kumpel wykopal podobne.Czy ktos znalazl kiedys cos podobnego?Z gory przepraszam za jakos zdjec.Niestety tylko takie otrzymalem.Na moim nabite na spodzie jest 9 mm,u kumpla na mniejszym wybita jest kotwiczka i po obu stronach litery GE.Na wiekszym jest wybita galazka z zoledziem.Mowi ze w srodku w obu byl zwiniety w rulonik cos jakby papier... Ma ktos moze jakis pomysl?Z gory dziekuje za wszystkie sugestie i odpowiedzi.
Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Tak jak napisał poprzednik, są to łuski systemu Lefaucheux.
Na tej stronie [url]http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=es&u=http://www.municion.org/&ei=B9_iSdblOp6rjAeBheXUDQ&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dmunicjon.org%26hl%3Dpl%26lr%3D[/url] masz kaliber 9mm.Są też oznaczenia GE z kotwicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są naboje czarno prochowe , zamiast spłonki jak w ówczesnych nabojach nakładano na ten wystający dzyndzel kapiszona ..takie denko mosiężne z ładunkiem wybuchającym pod wpływem siły mechanicznej(do kupienia na allegro), ten kapiszon robił za teraźniejszą spłonkę zespoloną w naboju)

pzdr ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie