Jump to content

61 Pułk Piechoty

Recommended Posts

• 1 month later...
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koledzy, czy ktoś dysponuje spisem żołnierzy 61 pp? Poszukuję informacji o żołnierzach: Teofil Lussa (mam jego zdjęcie w mundurze 61 pp) oraz Kuczyński, imienia nie pamiętam. To moi krewni.
Poszukuję również informacji na temat ostatnich roczników Szkoły Podchorążych dla Podoficerów w Bydgoszczy.
Będę wdzięczny za każdą pomoc.

• 11 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 8 months later...

Szanowni Koledzy,

doszły mnie informacje, że mój dziadek st. sierżant szef I Kompanii strzelców 61 pp Franciszek Chudziński jeszcze przed wybuchem wojny mógł być słuchaczem Szkoły Podchorążych dla podoficerów w Bydgoszczy, która zakończyła działalność w 1938 roku. Dwa najmłodsze roczniki przeniesiono do Grudziądza, Komorowa i Torunia. Wiem, że nie przetrwał żaden dokument potwierdzający uzyskanie promocji mojego dziadka. Czy ktoś z Kolegów jest w stanie pomóc ustalić, czy dziadek znajdował się na liście którejś ze szkół?

P.S. kiedyś w Bydgoszczy działało koło dawnych żołnierzy 61 pp. Czy ktoś z Was wie jak dalej potoczyły się jego losy?

Nadal poszukuję informacji o losach żołnierzy 61 pp: Teofil Lussa oraz im? Kuczyński. Ten ostatni zamieszkiwał aż do śmierci (lata 80 XXw.) przy ul. Lelewela w Bydgoszczy.

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej

Edited by wnuk