Jump to content

Wybuchowe znalezisko na strychu wielorodzinnego domu


Recommended Posts

2.4.Łódź (PAP) - Znaczną liczbę amunicji i dziewięć granatów pochodzących prawdopodobnie z okresu drugiej wojny światowej znaleziono w czwartek na strychu wielorodzinnego domu w Radomsku (Łódzkie). Policja zatrzymała 63-letniego współwłaściciela domu. Dwie inne osoby ewakuowano.

Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policjantów. W piątek amunicję i granaty mają zabrać wojskowi saperzy - poinformował PAP dowodzący akcją Wojciech Auguścik z radomszczańskiej policji.

Według policji około południa 63-letni współwłaściciel domu podczas prac remontowych na strychu pod podwójną podłogą znalazł dwie skrzynki amunicji do karabinów, skrzynkę z dziewięcioma granatami i jedną sztukę broni pochodzącej prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

Mężczyzna zaczął przenosić amunicję i granaty do mieszkania; poinformował policję. Gdy na miejsce przyjechała policja i pozostałe miejskie służby 63-latek zdenerwował się zamieszaniem. Próbował nawet wziąć do ręki granaty w obecności policjantów, twierdząc, że nie ma adnego zagrożenia. Oświadczył też, że gdyby wiedział o takim zamieszaniu, to wziąłby to wszystko i zakopał w lesie dla świętego spokoju" - relacjonował Auguścik.

Ponieważ policjanci podejrzewali, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu (odmówił badania alkomatem), został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, aby - jak twierdzą policjanci - dla bezpieczeństwa odizolować go od miejsca znaleziska.

Ewakuowano także dwoje pozostałych lokatorów domu, którzy noc spędzą u rodziny. Okazało się, że wojskowi aperzy mogą przyjechać dopiero w piątek rano. Do tego czasu znaleziska będą pilnować policjanci. (PAP)
Link to comment
Share on other sites

Losot, nie wstawiaj tego swojego zdjęcia gdzie popadnie. Bo widze że strasznie szukasz zaczepki. Zajmij sie papierkową robotą i sledzeniem allegro a nie głupotami. Zapytaj specjalistów na komendzie to ci podpowiedzą, chyba że ci wstyd na pietro po schodach dryłować. Wstyd!!!!!!!! Na co nasze podatki przeznaczają...
Link to comment
Share on other sites

Nie. teraz mam na oku pielęgniarki. Zwłaszcza te młodsze:-))))).
A z tą twoją organizacją to ja nic wspólnego mieć nie chce. Awansik się ma na oku??? Chodnikować już ci się znudziło?
Z kim ja gadam....
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information