Skocz do zawartości

Niezidentyfikowane silniki


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Zdjęcie pochodzi z roku 1934 z prezentacji naszej rodzimej produkcji dla senackiej komisji. Czy ktoś rozpozna silniki? Strasznie podobne do silników 7TP...

Napisano
Ten konkretny na pewno nie, bo jest przy nim skrzynia biegów, a w 7TP znajdowała się ona z przodu kadłuba, gdy silnik z tyłu.
Napisano
Skrzynię biegów z silnikiem w 7TP łączył wał kardana. To, że skrzynia tu osadzona jest przy silniku nie znaczy, że nie łączy jej z silnikiem taki sam układ, tyle, że krótszy.

Silnik dla mnie wygląda identycznie. Poza tym na tej samej wystawie prezentowany był 7TP dw oraz C7P.
Napisano
A czy silnik zamontowany w 7TP (PZInż. 235) nie sluzyl pierwotnie do napedu autobusow, a nasi go tylko zmodyfikowali do sluzby czolgowej? Jesli to Saurer BLDb, a takowy wlasnie posluzyl jako baza do modyfikacji, to sprawa chyba rozwiazana. Do instalacji w autobusie skrzynia biegow wydaje sie byc na wlasciwym miejscu, biorac pod uwage fakt, ze silnik w tych czasach instalowano z reguly na przodzie autobusu.
Napisano
Skrzynię biegów z silnikiem w 7TP łączył wał kardana. To, że skrzynia tu osadzona jest przy silniku nie znaczy, że nie łączy jej z silnikiem taki sam układ, tyle, że krótszy."

Niechby nawet tak było, że między silnikiem autobusu, a skrzynią biegów był jakiś króciótki wał Cardana, to nadal ten konkretny silnik uwidoczniony na zdjęciu nie był przeznaczony dla czołgu właśnie dlatego, że skrzynia biegów jak widać jest tuż przy silniku.

Uwagę zwraca też solidnych, autobusowych" raczej, a nie czołgowych" rozmiarów lewarek zmiany biegów.

Skoro to silnik od autobusu, to może być tylko podobny do silnika 7TP, bo ów różnił się od pierwowzoru między innymi materiałem, z którego wykonano blok (więcej w poniższym linku).


A czy silnik zamontowany w 7TP (PZInż. 235) nie sluzyl pierwotnie do napedu autobusow, a nasi go tylko zmodyfikowali do sluzby czolgowej?"

Tak jest, to silnik pierwotnie autobusowy, więcej: http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=72&t=118175 .

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie