Skocz do zawartości

Szukam numer meldunkowy i nazwe niemiecką miejscowości Wodnica chodzi mi o nr. Radu


regers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
To co podał Coriolan nie ma nic wspólnego z blachą z Allegro.

Blacha pochodzi z nieznanego obozu męskiego RAD, nr 8/110, a zatem oprócz 6 batalionów istniejących pod koniec 1936, stworzono co najmniej 2 kolejne 7/110 i 8/110, których lokalizacji nie znamy.

Natomiast trop Coriolana jest błędny z dwóch powodów: Po pierwsze kobiety nie miały nieśmiertelników, a po drugie obóz kobiecy 8/110 znajdował się daleko od Dolnego Śląska, bo aż w Hesji. Numeracja obozów męskich i żeńskich różni się zasadniczo i nie można ich utożsamiać.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a teraz znów na temat tych obozów w wodnicy! Czy drugi obóz mógł mieć ten sam nr.6/110 Friedrichshain ? Czy możę być taka opcja że jest to już nr.7 ? Zadaje dużo pytań dla tego że dopiero jakiś czas temu zaczełem się interesować tematem RADu na moich terenach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oba pytania mogą być odpowiedzi twierdzące. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że ten sam batalion miał dwa obozy. Ale raczej nie w tej samej miejscowości. Natomiast całkowicie realna jest możliwość taka, że w tej samej wiosce były dwa (a nawet więcej) batalionów, każdy w oddzielnym obozie.

Według moich informacji, jest niemal pewne, że w Wodnicy przed wybuchem wojny stacjonowały dwa pełne bataliony, czyli były dwa obozy. Zapewne 6/110, a drugi pewnie 7/110.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na priv nie dało rady, bo moduł wysyłania wiadomości sypie błędem. Szukaj na międzynarodowym portalu aukcyjnym na literę e", artykuł nr 140311088129. Wysyłka chyba tylko do Rzeszy. Aukcja kończy się pojutrze przed południem.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam Ponownie! Ostatnio przypadkowo spotkałem ludzi na obozach w Wodnicy, wiadomo mi z resztą widziałem wykopali nieśmiertelniki z meldunkie M10 2/392 i M235 7/110 i 8.110 i teraz moje pytanie czemu te blachy są tutaj jeszcze nie znaleziono jak się dowiedziałem 6/110 czyli typowo tutejszej blachy. Czy możę spis jest nie aktualny może jakiś błąd? Lub przeniesienia batalionów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obóz RADU wodnica totalnie przekopany kilka lat wstecz,dziwią mnie jeszcze jakieś znaleziska,pozostało pełno porcelany radowskiej zbitej,i fundamenty.obok leśniczówka kiedyś zarobiłem z kumplem 2 razy po 50 zł,oczywiście mandatem podtarłem pupę i tak się to skończyło.pozdrawiam ,stg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.regers, jakbyś potrzebował kompana do poszukiwań to pisz śmiało. Kiedyś byłem z kumplem w Wodnicy widać, że teren przekopany, wykopaliśmy trochę drobnicy nic szczególnego.
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie