Skocz do zawartości
  • 0

Ziemianki


tomekk

Pytanie

Witam!
Nie bardzo wiem w którym dziale zamieścić to pytanie, ale spróbuję na ID, mianowicie mam pytanie w sprawie ziemianek a dokładnie odległości ich od I lini, czy to była jakaś ustalona odległość??? i jak to było w pierwszą i drugą wojnę??? były jakieś ustalone reguły???
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie tak jak napisal feld ziemianki mialy rozne zastosowanie.na pierwszej lini byly uzywane jako bunkry,stanowiska ogniowe np. broni maszynowej.nastepnie polaczone przewaznie okopami dobiegowymi sklady amunicji,magazyny,miejsca spoczynku,punkty sanitarne,stanowiska artylerii i pojazdow tzw.aparele.w zalerznosci od zageszczenia wojsk w danym miejscu glebokosc takich stanowisk mogla wynosic nawet do trzech kilometrow od pierwszej lini obrony.duzy wplyw na utworzenie pasa obrony mial czas oraz ruch wojsk nieprzyjacielskich.stad w niektorych miejscach zamiast duzych ziemianek zolnierze kopali na szybko,czesto pod ostrzalem pojedyncze dolki strzeleckie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Dzięki Coriolan za linka, super stronka :), co do sposobów okopywania to już wszystko mi się wyjaśniło, ale nie znam zbytnio rosyjskiego i dalej mnie zastanawia jaka była średnia odległość ziemianek od pierwszej linii okopów, czy to coś do około 1km? I czy w czasie pierwszej i drugiej wojny było to jakoś inaczej???
Pozdrawiam~!
tomekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Nie bardzo wiem w którym dziale zamieścić to pytanie, ale spróbuję na ID, mianowicie mam pytanie w sprawie ziemianek a dokładnie odległości ich od I lini, czy to była jakaś ustalona odległość??? i jak to było w pierwszą i drugą wojnę??? były jakieś ustalone reguły???
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ziemianki miały wielorakie zastosowanie.Były Ziemianki słuzace do odpoczynku,były ziemianki sztabowe,jako punkty opatrunkowe,jako magazyny amunicyjne.Nawet stosowano i kopano ziemianki jako schrony dla koni.Czesc ziemianek było na pierwszej lini,jako dorazne miejsca wypoczynku zołnierzy pierwszej lini,a czesc na bliskim i głebokim zapleczu.Zazwyczaj sugerowane to było iloscia oddziałów bedacych w tym momencie,na danym odcinku frontu.Były ziemianki tzw.Druzynowe,plutonowe itd.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezało od ukształtowania terenu, warunków pogodowych i przede wszystkim od warunków frontowych (na ile pozwalał przeciwnik)..

myślę że co armia i co dowódca - inny był sposób okopywania się, choć według kilku analizowanych schematów.
pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie