Skocz do zawartości

�asieki" Kino Polska


a.korbaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

zdjęcie w sumie pod dość podobnym kątem
widać różnice czy dalej nie?

jak komuś mało to proszę http://svsm.org/gallery/t-28?page=1 może sobie do woli porównywać z detalami oryginału, mnie się nie chce każdej różnicy po kolei wymieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R51, w tamtych czasach (a i niestety obecnie też się to zdarza) standardem "repliki filmowej było cokolwiek co miało gąsienice i lufę z namalowaną czerwoną gwiazdą/czarnym krzyżem (niepotrzebne skreślić)"

Żyłem w amtych czasach". Muszę z przykrością stwierdzić, że w kwestii eplik filmowych" nic się od tamtego czasu nie zmieniło. Co do autentyczności TKS-a nie spieram się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlano w polskich kinach, a jakiś czas temu chyba w Kino Polska - łoty pociąg", tam jest scena z przejeżdżającymi ulicą bodajże, że trzema tankietkami, zastanawiam się czy ta z asieków" nie była jedną z nich. W roku 1986 widziałem zaparkowane te tankietki pod wiatą w magazynach Telewizji Polskiej w Warszawie (niestety nie pamiętam ulicy, ale straszny koniec świata to był). Za czasów centralnego rozdzielnictwa pobierałem stamtąd sprzęt fotograficzny dla koła w domu kultury w mojej miejscowości. Były gabarytowo, nieco większe od oryginału i chyba podwozie było atrapą albo stały na jakichś wózkach bo spod gąsiennic wystawały małe kółka. Niestety nie mogłem podejśc bliżej, przechadzał się tam z marsową miną wartownik z mosinem swojego wzrostu.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 20:43 03-02-2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak się wątek rozwiną to

SPALENI SŁOŃCEM 2

Najdroższy film w historii Rosji zawierający sceny batalistyczne z czołgami, złych Niemców i samego towarzysza Stalina okazał się niewypałem.
Nikita Michałkow potrzebował 55 mln dolarów, by nakręcić Spalonych słońcem 2", a wpływy w pierwszy weekend sięgnęły zaledwie 2,5 mln dolarów. Sale kin świeciły pustkami.


moim zdaniem nuda ale są tam sceny z niemieckimi czołgami i wydaje się że mogą być autentyczne. Co wy nato?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest jeszcze co nieco o replikach z asieków" http://odkrywca.pl/trenazer-nauki-jazdy-czolgiem-w-lwp,669739.html

Z czwórek występujących w Spalonych słońcem 2" ta która widać na zbliżeniach to akurat jak najbardziej oryginał - Ausf.G z Kubinki (jedyny kompletny i sprawny PzKpfw IV w Rosji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tych replikach z asieków" tutaj:
http://odkrywca.pl/trenazer-nauki-jazdy-czolgiem-w-lwp,669739.html

Tyle udało mi się ustalić w kwestii dalszych losów tych pojazdów.
Pan, który w tamtych czasach był kierownikiem działu budowy dekoracji we wrocławskiej WFF mieszka we Wrocławiu i cieszy się dobrym zdrowiem. Od niego mam te informacje i cała serię zdjęć przedstawiających te modele. Niestety to prywatna kolekcja i nie mam możliwości ich publikowania.

W krótkim ujęciu przedstawiającym jadącego TKS widać przez ułamek sekundy wiązkę przewodów, która ciągnie się" za pojazdem.

Reasumując: pojazdy z asieków" to repliki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie