Skocz do zawartości

Poszukiwanie osoby


dragon89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów,mam taki problem,może ktoś mi doradzi jak znaleźć osobę lub kogoś z jej z rodziny.Mam imię i nazwisko i trochę innych szczegółów,lecz nazwisko to jest bardzo popularne.Ponieważ mieszkam w małym miasteczku nie mam możliwości dostępu do archiwum państwowego.Chodzi mi o to czy znajdę coś w internecie,tylko nie wiem jak.Proszę o jakąś wskazówkę.Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest zapewne sporo- zależą od szczegółowych danych ( choćby data urodzenia czy wiek ).
Inaczej będziesz szukał kogoś urodzonego na początku XX wieku a inaczej osoby np dwudziestoletniej. I tak jak z pierwszą może być problem ( źródłem może być np adres + z racji wieku parafia/cmentarz ), to z drugą możesz się spotkać na np ( inteligentnym-inaczej wg mnie ) portalu dla pseudo znajomych ze szkoły. A oprócz tego masz google, różnej maści książki telefoniczne w sieci, czy choćby ( kłania się ustawa o ochronie danych osobowych ) kontakt do UM, UG czy innej administracyjnej bazy danych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragon odp na twoje 1 pytanie

szukaj w księgach parafialnych, gdzieś w sieci są zrobione takie zestawienia , jakiś kościół amerykański" cyba mormoni to robi
Ja szukałem w wielkopolsce i do początku XX wieku dojdziesz . W spisie jest odniesienie do danej ksiegi. Znałęm tylko Imie nazwisko, imie ojca i rok urodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.(Past),ja znam tylko nazwisko ojca(który już na pewno nie żyje)i imię jego córki i nazwisko jej męża.I teraz jak tu wpisać w gogle,żeby coś znaleźć,chodzi mi o te parafialne księgi.Wszystkim dziękuję za porady i pozdrawiam.dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradzę że istnieją firmy które oferują usługi w zakresie udowania drzew genealogicznych" w szczególności taką działalnością zajmują się niektóre kancelarię prawne... Ich poszukiwania opierają się na wglądach do wszelkiego rodzaju archiwów i ksiąg parafialnych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znasz miejscowość i orientacyjną datę możesz napisać do odpowiedniego archiwum z prośbą o informacje,niestety wyszukiwanie przez nich jest odpłatne[np.w archiwum w Siedlacach za ksero aktu+wysłanie+godzina poszukiwań przez nich=68zł ,godzina poszukiwań=60zł]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie