Skocz do zawartości

włodawa / lasy pod włodawą


topik_2006

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
terenowiec69 wybierz się do obozu i zobacz co zostało (bez piszczałki !!), przeczytaj książkę zdaje się pana Tomasz Blata o ucieczce więźniów z obozu - w książce tej jest taka mała wzmianka że obóz po tym buncie został doszczętnie rozebrany przez faszystów a pola minowe wysadzone o ile pamięć mnie nie myli .
Ostatnio zdaje się amerykanie na tym terenie georadarami parę hektarów lasu przeczesali w poszukiwaniu pozostałości po obozie. (jak dobrze na necie się poszuka jest wzmianka z gazety o tym)

Ale tak prawdę mówiąc kto ma szacunek do tego miejsca to się tam nie zapuszcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie sądzę by ktokolwiek z nas wybrał się na teren obozu z wykrywką - posiadamy chyba szacunek do tych miejsc. Nikt przecież nie będzie kopał też na Majdanku.
W latach 70-tych i 80-tych były całe wyprawy krzyżowe" do Sobiboru na żydowskie złoto" - wykrywki konstruowano w siatkach na grzyby itp - MO i leśnicy w sezonie wręcz patrolowali ten teren. Za komuny sypały się kolegia za bezczeszczenie miejsca martyrologii. Jeżeli jesteście z tego regionu to pewnie słyszeliście legendy gdzie jest to złoto :droga śmierci" z rampy do obozu, ieodkryte do dziś" latryny i studnie itp. A słyszeliści, że pierwszą wsią murowaną w regionie po 1945 był Sobibór?
Nad jez. Czarnym mnie zawsze wychodziło jedno - Bartnikowa, a że baba jest wybitnie stresotwórcza to nie bywam tam. Po sezonie lub przed - raczej jez. Białe.
W tym sezonie (jak bogowie dadzą zdrówko) połażę w okolicy Sawina (Malinówka, Bachus, Radzanów, Podgrabowa itp). Zmiana sprzętu, więc jest szansa na ciekawostki na starych miejscach.
Terenowiec69 - czytałeś Stalag 319" Andrzeja Rybaka? Widziałem się z autorem i wyszło nowe miejsce kaźni Włochów (info. od zbiegłego karabiniera) - jak uda się zegrać archeologów, leśników, historyków i fundusze to może wyjdzie fucha" na legalu.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc w piątek 06,03. trasą Włodawa Chełm tak ok. godz.10.30 widziałem ekipę TVP Lublin z panem Adamem Sikorskim na czele. Wyglądało jakby szykowali się do wejścia do lasów. Może ktoś wie czy to przypadkiem nie rozpoczęły się poszukiwania TKS-ów. pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższą sobotę w programie Było nie minęło" ma być ostateczne rozwiązanie kwestii zakopanych tankietek na trasie Chełm - Włodawa. Zapowiadający program mówi (...) o zwycięstwie lub klęsce". http://www.youtube.com/watch?v=V5wC_APyD6s&feature=related
Jaki waszym zdaniem będzie rezultat poszukiwań?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam właśnie trafiłem na ten temacik. Jestem z Włodawy i mogę dopowiedzieć historie zaczętą przez kolegę 'okejos' o niemcach
gonionych przez ruskich. Nie wiem gdzie się to zaczeło ale z opowiadań wiem że ostrzelali tą grupe na zakręcie, na 10km od Włodawy w strone Lublina. Działo stało w okolicach mostka( w tej chwili jest tam przepust pod drogą). Bardzo blisko zakrętu są leje. Grupe tą dopadli i dobili w okolicy smolarni nie żwirowni. Podobno tych co się poddali położyli na drodze i rozjechali czołgiem. Historia może być ubarwiona bo osoba która to mi opowiedziała nie była bezpośrednim świadkiem.

Mam pytanko. Czy to miejsce gdzie były te Boforsy było bombardowane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie