Skocz do zawartości

włodawa / lasy pod włodawą


topik_2006

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 year later...
Witam serdecznie, temat martwy przez dosc spory czas w ktorym na pewno swiatlo dzienne ujrzaly nowe odkrycia. Zapraszam do podzielenia sie swoimi znaleziskami w naszym regionie i moze jakis wspolny wypad?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
No to teraz ja przywracam go trochę do życia.
Temat słupków z orłami carskimi, był poruszany ogólnie w temacie
Adampol magazyn poniemiecki",zaciekawił mnie więc rozejrzałem się po okolicy i okazuje się że betonowe słupki z resztkami orłów stoją wzdłuż szosy Włodawa-Lublin. Słupki stojące przy trasie mają niedokładnie usunięte orzełki, były one skuwane dłutem, i naniesione farbą litery DP. Jadąc wzdłuż trasy naliczyłem ok. 5 placyków ze słupkami na rogach. Na słupkach znajdujących się dalej od szosy orły i oznaczenia literowe są nieuszkodzone. Placyki ewidentnie składy kamienia na brukowanie lubelskiej. Jak ktoś zainteresowany polecam oglądanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia rzeki Bug usiana jest pozostałościami okopów. W większości nie brały one udziału w walkach. Spotkać można natomiast umocnienia ziemne wkomponowane w teren tak że tworzą one naturalne forty. W okolicach Brusa można spotkać miejsca gdzie wykorzystywano umocnienia pierwszowojenne jako część systemu okopów z II wojny.
Może ktoś posiada informacje w jakich latach wykorzystywany
był poligon pod Włodawą ? Można tam jeszcze zobaczyć pozostałości strzelnicy.
Może ktoś podrzuci jakieś ciekawe tytuły zawierające wspomnienia
z Włodawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
W okolicach Włodawy był poligon artyleryjski , niemiecki w latach 1942 1944 a po wojnie również korzystała z niego polska artyleria. Podobna sytuacja w okolicach Sawina , gdzie znajdowała się szkoła niemieckich artylerzystów a od jesieni 1944byłyjednostki formowanej 2 armii wojska polskiego. Natomiastokolice włodawy w kierunku na Hańsk Osową pełne sa okopów z 1 wojny światowej , niektóre z nich były wykorzystane w 2 wojnie. Terenywokół miejscowości Kołacze to głównie zalesienia , którezrobiono po 2wojnie , więc wiele terenów eksploracji to obecnie lasy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie