Skocz do zawartości

samolot-bajorko


Huckelbery

Rekomendowane odpowiedzi

Nie samolot, a latawiec, i nie w bajorku a w kałuży za domem ;)
Pokaż lepiej fotki i nie mów że nie można zrobić i nigdy nie zrobiłeś bo ci się nie chciało....i takie tam.
Pozdrawiam.
Ps. obyś mi udowodnił że nie mam racji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotek długo nie będzie bo po zimie wody przybędzie.info od tamtejszych ludzi jak trafisz to nawet granata ci dadzą, albo inne kałachy sprzedadzą.Była próba wyciągania, ale się nie udało i tyle wiem.Napewno ktoś kopał na kol.Brzeznicy to powinien się orientować w tych nie odległych terenach.
PS pan Sosnowisko jest chybaz Wałcza- nie daleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam miejsce gdzie zalega od czasów wojny U-boot a w ładowniach ma i tygrysa i samolot.I nawet jak wody nie ma to go widac.
Ludzie dalibyście sobie spokój.Kiedyś na TVN była strefa 11 i tam chodziły takie pierepałki.I też nigdy nic nie potwierdzili.A na tym forum średnio raz w tygodniu jest :
1-czołg(najczęściej TYGRYS
2- samolot
3- bursztynowa komnata.
Proponuję przed uzyciem klawiatury wybrac sie w teren i sprawdzic.W terenie wykonac zdjecia przyblizonego widoku alegania "potem obrobic to w photoschop , nanieśc kontury i wtedy walic rewelacje.Po co sobie zapychac skrynkę wieścmi od ainteresowanych wydobyciem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a skoro już temat się zaczął a mow ao samolocie to spytam z ciekawości. Parę lat temu podobno w Polsce znaleziono niby w jakimś jeziorze w Polsce niemiecki samolot i go wywieziono za granicę. Ktoś pamięta co to było i jkaie były dalsze losy szczątków maszyny:)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem o jednym wyłowionym z jeziora me-109 wersja chyba G tyle że za granice nie pojechał tylko stoi w muzeum lotnictwa w krakowie i cieszy oko słyszałem że 95% cześci to orginały i to jeden z najlepiej zachowanych egzemplarzy na świecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! pozwole sobie przedstawic moje zdanie.
Panie Huckelbery jezeli ma pan pewna informacje co do zalegania samolotu niech Pan odpusci sobie pisanie na forum tylko napisze albo do fundacji polskie orły, ktora wydobyla przed laty i wyrementowala me 109g-6 z jez, trzebun, podaje link: http://www.piknik-goraszka.pl/page.php?lang=&page_id=1&subpage_id=2
lub niech pan napisze bezposrednio do muzeum lotnictwa polskiego w krakowie (gdzie min. ta 109tka jest eksponowana): http://www.muzeumlotnictwa.pl/
Na forum pełno niedowiarkow, ktorym czasem trudno sie dziwic bo faktycznie nie jedna dywizje pancerna bysmy juz mieli z informacji na forum : ), ale zawsze któraś z nich moze byc prawdziwa i mam nadzieje, ze ta jest.
Zle Pan zrobil podajac lokalizacje wraku - forum czytaja rowniez niektore sepy, ktore jak sie rzuca to jeden wezmie sobie do kolekcji smiglo, drugi usterzenie, trzeci opchnie skrzydlo za granice a czwarty wystawi kolko na allegro. Przepraszam, ze tak pisze ale takie sa realia. Moim zdaniem jezeli Panu lezy na sercu dobro znaleziska niech Pan zaaralmuje jedna (lub obie) powyzsze instytucje. Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych historii jest pełno. W samej mojej okolicy kilka. A to w tym stawie, a na tym polu. W większości to takie miejscowe legendy, może coś i było ale w erze socjalizmu przetopiono. Wiosna się zbliza, więc wyciagaj wrak, potem zapodaj fotki, dzwoń po telewizję i będzie spox.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, ja tez slyszlem kilka,co ciekawe w wielu pojawia sie informacja, ze wystaje lufa tudziez inny element. osobiscie sprawdzilem dwie takie informacje ktore okazaly sie bujdami. takze kol. Huckelbery rada na przyszlosc jak tu juz koledzy mowili, mniej emocji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie