Skocz do zawartości

magnes neodymowy- czy taki starczy?!


KRANIK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Myślę że hełm czy bagnet spokojnie wyciągniesz (ewentualnie pistolet lub karabin coś w stylu mausera jeśli nie mieszkasz w Polsce). Przykładowo z wyciągnięciem np. mg34 mógłby mieć problem, chociaż waży tylko 12kg, ale za to nie jest to płaska powierzchnia. Ale myślę że za tą cenę to można spróbować. I uchwyt (sam hak) polecałbym wymienić bo z tego linka może łatwo spaść i po magnesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się jaki magnes kupić , analizując różne opinię wywnioskowałem że dobry magnes to taki od 70x30 N45 w górę , kupiłem sobie trochę większy ale na razie od miesiąca leży w domu nie śmigany , ten za 22 zł na sucho pewnie robi wrażenie ale w wodzie może się okazać za słaby.
Ten dzwoneczek mosiężny, czy te pozostałości stalowego uszka wystarczą aby magnes go pociągnął?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kumpel kupił taki właśnie magnes na 20 pare złoty i był nim tak zawiedziony że odsprzedał mi go za pół ceny...próbowałem coś nim wyciągnąć na rybkach lecz niestety bezskutecznie...oczywiście nie sądze że takowy magnes jest do niczego lecz jeśli kolega zamierza spędzać wolne chwile na przeszukiwaniach jeziorek nie polecam... wnioskując proponuje koledze kupić jakiś większy za okł 100zł który da wogulę jakąś możliwość znalezienia czegokolwiek..
Pozdrawiam dado373
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się zastanawiam czy nie lepiej kupić większego ale bez zaczepu, i zrobić obejmę! kolega mówił że ten będzie za mały!chociaż wagę ma niezłą, udźwig do 68kg!
ja zrobiłem sobie uchwyt na małe magnesiki udźwigu do 1,5kg i wyłowiłem nim małą blaszkę i kawałek rurki, ale dużo rzeczy czuć było że nie udźwignął, więc jak zobaczyłem ten z linku i za taką małą kasę to zaczełem się zastanawiać czy by starczył na fanciki,oprócz starych lodówek i pralek:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno był na allegro duży neodym ładnie przystosowany do wędkowania" ale cena jego wynosiła jakieś 400 pln.

Ten za 22 zika - mała średnica, zły hak na linkę. Coś co leży na dnie może wytarga ale jak się coś lekko zassało to może nie dać rady.

Zobaczcie średnicę tego neodyma z filmiku

http://www.youtube.com/watch?v=tNos9g1RHps&feature=related

ma chyba z 10 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
jak kupować magnesik to już z pełnym uchwytem.samemu ciężko takowy dorobić z prostego powodu...magnes jest bardzo kruchy i łatwo go uszkodzić.
Jestem z kumplem w posiadaniu takiego neodyma 20X10X5cm koszt nowego ok 300 pln waga ok. 500g.
Z autopsji powiem że linka dłuższa niż 20 metrów do łowienia z brzegu to przesada(bo kto po raz 40-ty czy 60-ty zarzuci dalej)
linka najlepiej do wspinaczki górskiej koszt ok 8-10 pln za metr.kinetyka takiej linki też bardzo ważna,nie może się za bardzo rozciągać!!!
I dobra rada.Proponuję przy przewożeniu samochodem zaopatrzyć sie w jakąś skrzynkę lub pojemnik na taki kpl, bo po połowach w małych bagienkach lub torfowych bajorach nawet po umyciu sprzętu ,cała tapicerka samoch.jedzie bagnem przez pare dni.
Myślę ze taki magnes jest nawet za duży (dwa razy mieliśmy problem z odczepieniem od jakiejś dużej powierzchni metalowej i gdyby nie hak w samochodzie to było by nurkowanko)
Jak przy łowieniu na spining,tak i przy ciągnięciu po dnie i naprężonej linie można na niej wyczuć charakterystyczne kliknięcie" czy może przyskoczenie" do metalowego przedmiotu pod woda. (jak jest oczywiście w miarę duży)
Producent podaje masę wyciągu na do 80 kg,ale jak magnes złapie całą swoją największa powierzchią duży kawał starej łajby lub czegoś podobnego pod wodą to można mieć poważny problem z wyciągnięciem tego na brzeg.
Pamiętać trzeba że po zaczepieniu czegoś na magnes woda,muł denny i inne przeszkody stawiają nam opór i w rzeczywistości coś co waży 10 kg stawia nam opór jakbyśmy rwali ze 20 kg.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.Zainteresowanych tym tematem odsyłam na forum podwodnych poszukiwaczy.Sam przy wyborze magnesika kierowałem sie opiniami urzytkowników tego cuda" Oto link,trzeba sie zalogować ale zainteresowani niepożałują. http://www.magnesyneodymowe.fora.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie czytałem całego wątku, chciałem się udzielić, ponieważ jestem długoletnim posiadaczem magnesu neodymowego i polecam rozmiar 7cm na 4 cm. obejmę wykonuje się z blachy nierdzewki, z jednego paska, wystarczy wymierzyć, skraj paska z jednej i druygiej strony ponacinać do zagięć(nie dużych żeby nie zakryć powierzchni magnesu), wybrać miejsce na blaszce na uchwyt w którym wywiercamy dwa otwory jeden mniejszy na śrubę dociskową, a drugi otwór większy na karabińczyk- też wykonany z nierdzewki.

Proste na maxa, sam na zamówienie robię takie zestawy. na fotkach łowy ze stawu w Polsce . okolice Dębowca powiat Prudnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie