Skocz do zawartości

magnes neodymowy- czy taki starczy?!


KRANIK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
o proszę aukcja z fotką ode mnie, kiedyś im zhandlowałem fotki za tą obejmę z w/w aukcji, w sumie dostałem grubą puszkę na magnes wykonaną z nierdzewki, szczerze nie polecam, osłabia działanie magnesu. jutro zrobię fotki mojego patentu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wam zaprezentuje moją solidną obudowę, magnes nie osłabiony przez obudowę, dwie strony mocy,lewa i prawa ścianka nie zasłonięta obejmą, moja 1 obejma była z mosiądzu ale niestety pękała i się strasznie wycierała, wpadłem na pomysł zrobienia obejmy z blachy kwasowej , super sprawa.Aha i gwarantuje że moja obejma nie straci magnesu, jest wytrzymała, ten magnes mam od początku czyli nigdy nie straciłem go, aha i uważajcie na studnie, jak są w nich rury to są one łączone i na złączeniach tych rur magnes się zakleszcza i trzeba wyciągać te rury na zewnątrz studni.Masakra, ja tak miałem łącznik rur był z żeliwa,a ten metal magnes najbardziej lubi" . Korzystajcie z mojego patentu :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój magnesik też czeka na obudowę , ale raczej obuduje go szczelnie , Vojtaz2 bardzo fajny pomysł na wykonanie szybko obudowy i nie drogo , właściwie największy wkład to nasza robocizna . Wyczytałem że te magnesy są b. kruche i lepiej je obudować . Zagięte blachy trochę w twojej obudowie wystają ponad powierzchnię magnesu , pewnie trochę osłabia to też magnes przy niektórych powierzchniach szczególnie płaskich.
Zresztą zawsze są plusy i minusy . Udanych łowów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt do magnesu wytoczył mi tokarz z aluminium, odpowiedni mniejszy otwor(chyba 0,10 mm), pozwolił po podgrzaniu zacisnąć się tak, że napewno nie spadnie. Ucho do mocowania linki wkręciłem stalowe na gwint M8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnesy neodymowe to spieki a nie jednorodne odlewy. Nie można ich obrabiać mechanicznie, bo są fabrycznie niklowane w celach ochronnych. Bez powłoki niklowej dość szybko się utleniają. Oczywiście przy dużym magnesie korozja w głąb nie jest taka groźna. Sam magnes ma właściwości mechaniczne podobne do ZnAl-u, czyli jest dość kruchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
witam dobre magnesy są w twardych dyskach wystarczy zebrać kilka do kupy zrobić zamocowanie osiągi lepsze nisz mały neodym niesprawdzalem czy da sie pszewiercić otwór polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie