Skocz do zawartości

Niewypały/niewybuchy


schirin

Rekomendowane odpowiedzi

tix ,skoro moze posypac sie w palcach to nie bierz tego w łapy. SD 2 niebezpieczne ? od cholery tego jest na allegro ,juz rozbrojonych... Czy sa jakies niewypaly bezpieczne ?
Tix nie unoś sie ,tak ...
Takie fanty byly ,sa i beda i nie ma co tu dyskutowac. to kwestia zdrowego rozsadku ,ten kto ma nic mu sie nie stanie ,imbecyle strace conajmniej palce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby cytować tutaj wikipedie lub mendrkować dlaczego nie wybuchło to co powinno. Dlaczego niewybuch to nie to samo co niewypał ( jest jedna Broń" której nie sposób rozróżnic niewybuchu od niewypału )Trzeba odrobinę wiedzy na temat działania zapalnika.

Są dwie szkoły jak postępować z niebezpiecznym przedmiotem:

Jedna mówi żeby po zorientowaniu sie ze to moze być coś niebezpiecznego nie ruszac , zaznaczyć, wezwać odpowiednie służby.

Druga po zorientowaniu sie z czym ma się doczynienia zakopać lub ostrożnie wyjąć zrobić wiekszy, głebszy dołek zakopać i zapomnieć

Wg mnie obie sa słuszne aczkolwiek mogą nastęczać wiele problemów. I trzeba sie z tym liczyć idąc w teren.


I to by było na tyle
Kto podejmuje ryzyko powiniem wiedzieć że łatwo przeliczyć życie na złotówki 20 zł 50 zł 200 zł

I po pierwsze wiedza bo jest jeszcze jedna definicja przedmiotów niebezpiecznych wyciąganych z ziemi. Bicie piany trwa nikt nie doszedł do tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nieraz okazje obserwować prace saperów z niewybuchami oni sie z tym nie piepszą wyciągają normalnie łapami z ziemi i rzucają na samochód podkreślam ,,rzucają'' według mnie takie coś nie jest grożne jeśli nie jest w rozsypce i nie majstruje się przy tym to moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Witam.Kiedyś,gdy chodziłem do szkoły,była prowadzona taka akcjia przed wakacjami o niewypałach,niewybychach.. mianowicie rozdawane były książeczki z obrazkami na których były przedmioty na które można przypadkowo trafic np.podczas zabawy,i na które trzeba uważac bo to moga byc niewypały..itp,itd. A że dawno to było to proszę o podanie jakiegoś linka do strony o takich rzeczach,które mogą byc(są) wybuchowe. Wiadomo,tyle tego było a zwykły zjadacz chleba nie musi wszystkiego od razu rozpoznawac,że to moze byc bomba,to mina,to zapalnik,ze to jest bee .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie