Skocz do zawartości

Der Kampf um Schlesien 1944/1945 Hans von Ahlfen


szajka

Rekomendowane odpowiedzi

ksiązka ta nie jest zbyt dobra Majewskiego Dolny Ślask 1945 Wyzwolenie jest trochę lepsza. Jedyne co dobre w Der Kampf um Schlesien 1944/1945 Hans von Ahlfen to fragmenty wspomnień a tak po za tym to niema zbyt wiele wiecej niż u Majewskiego. Skanów nie posiadam, mam fragment ksiązki w wordzie 2-3 rozdziały. to mogę się wymienić za jakiś materiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim na koncu ksiazki sa ciekawe mapki.W przeciwienstwie do wielu naszych ksiazek pokrywaja sie z terenem.Jesli dobrze sie poczyta,podane sa miejsca rozbicia niemieckich oddziałów,zniszczenia kolumn.Gwarantuje ze pokrywaja sie z prawda.Wiem poniewaz wiele tych miejsc sam osobiscie sprawdzałem.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, poszukuję jeszcze tych pozycji:

Damian Tomczyk – „Przełamanie linii Odry w 1945r. przez Armie Radziecką na Śląsku Opolskim”

Henryk Stańczyk – „Od Sandomierza do Opola i Raciborza”

František Fajtl – “Opět doma”

Hans Ahlfen – „Der Kampf um Schlesien: ein authentischer Dokumentarbericht”

Milan Kopecký – “1. Československá Samostatná Tanková Brigáda v SSSR”

Ján Daňko – „1. Čs. Smíšená Letecká Divize v SSSR“

Wilhelm Tieke, Friedrich Rebstock – “Im letzten Aufgebot: Die 18. SS-Freiwilligen-Panzergrenadier-Division Horst Wessel”

Wolgang Werthen – “Geschichte der 16. Panzer-Division - Weg und Schicksal”

Fritz Vetter – “Die 78 Infanterie und Sturm Division – 1938 – 1945”

Horst Wolfram Geissler – “Panzer im Osten - Kampf einer Division in Sowjetrußland - 17. Panzer-Division” - Manuscript

Oberstlt. i.G. a.D. Freiherr von Berlepsch – “Die 68. Infanterie-Division 1939 – 1945” - Manuscript

Ot tak skromnie :-)

Może ktoś posiada w swoich zbiorach.

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Nie chciałem odgrzebywać starego tematu ale właśnie zorientowałem się że przed formatem dysku nie skopiowałem Kampf um Schlesien... czy mógłbym prosić kogoś o podesłanie na maila? Z góry dzięki, jeśli będę w stanie w zamian w czymś pomóc - odwdzięczę się czymś :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie