Jump to content

Ząbkowice Śląskie/ Frankenstein in Schlesien , koszary/Kaserne


Marcin Pe

Recommended Posts

Szanowni,

szukam wszelkich informacji, zdjęć, pamiątek, śladów, wspomnień służby w JW 2583 (o, to najcenniejsze), słowem wszystkiego co dotyczy bez-lub-pośrednio wzmiankowanych w temacie koszar. A po co? Szykuje się monografia, no na razie małe opracowanie, a z czasem - kto wie...
Za odpowiedzi typu pogooglaj sobie" z góry dziękuję, zasoby sieci dawno przekopane, książki na E-bayu, w których choć jedno zdjęcie Frankensteiner Kaserne się przewinęło - zakupione, widokówki z allegro - nabyte.

Pomóżcie, a ja za parę dni, jak wrócę w okolice skanera, oddźwięczę się paroma ciekawymi skanami...
Link to comment
Share on other sites

No skoro już net przekopany to teraz by się przydało przejzeć archiwa, powinno w nich co nieco byc jak plan koszar,projekty budynków i co z tym sie wiaże koszty budowy,rok,koszty itp. Kwestia co chcesz ująć w tym opracowaniu. Bo jeszcze była szkoła podoficerska do 1945 która walczyła w Festung Breslau.Mnie osobiście interesuje własnie Heeres-Unteroffiziers-Schule 8 Frankenstein i co nieco mam o tej jednostce.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 years later...
He, nie ma to jak stracić hasło. To ja Marcin Pe, vel MarcinP.
Wątek o koszarach w Ząbkowicach kwitnie na ząbkowickim forum. Pojawiły się wspomnienia, i cała masa zdjęć.
Tak więc odświeżając temat, proszę oto link do lokalnego forum:
http://www.zabkowiceslaskie.pun.pl/viewtopic.php?id=13&p=1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Byłoby może sympatyczniej, gdybym wiedział kogo i gdzie pytać. Fotkę nadesłał kolega, z komentarzem znalazłem w sieci". Dziś kopie kopii tak krążą po sieci, że namierzenie źródła graniczy z cudem.
Poza tym w życiu bym się nie spodziewał takiej reakcji tutaj, gdzie np w dziale II RP notorycznie na zasadzie kopiuj - wklej" wstawia się zdjęcia i z alledrogo, i z ibaja...

Ps - na szczęście wstawienie tu zdjęcia chyba nie spowodowało wyblaknięcia oryginału, bo jedna z osób tworzących wątek o koszarach w Ząbkowicach go nabyła.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information