Jump to content
  • 0

Ładownice mp40 oryginał?


sebol13

Question

22 answers to this question

Recommended Posts

Odświeżę troszkę temat ładownic i tajemniczych magazynków do Stena z biciem SA. Sprawa jest prosta jak drut. Dużą ilość Stenów Finowie zakupili z Izraela. Finlandia jako państwo neutralne miała problem z zakupem broni. Nie mogła kupować od NATO ani też z Układu Warszawskiego. Pomijając własna produkcję to właśnie via Izrael duża ilość Stenów i innych typów broni zasiliła magazyny Finów na wypadek W. Skąd to wiem? Bo sam jestem szczęśliwym posiadaczem legalnego, takiego właśnie Stena, prosto od Finów z wybitym dumnym SA na magazynku. Egzemplarz z 1943r. przeszedł cały szlak bojowy w Europie po czym trafił do Żydów gdzie bronił młodego państwa Izrael by trafić do Finów a następnie do mojej kolekcji. Stawiam że ładownica to produkcja Fińska.
Pozdrawiam
Z.
Link to comment
Share on other sites

Mam prośbę do wszystkich którzy mają wiedzę na temat ładownic po czym poznać że to kopia rozumiem że to trudne ze zdjęcia i nie ma możliwości bezpośredniej ale może ktoś zna cechy szczególne oryginału lub też wymiary.
Mam nadzieje że pomożecie koledzy i nie ograniczycie się do określania WTOPA" bo nie wiem jak mam to rozumieć a może kolega marek123 jest specjalistą tego forum :/ jeśli tak to przepraszam.
Jeszcze raz proszę o pomoc bo nie wiem co z tym fantem zrobić:)?
Link to comment
Share on other sites

Dzięki R51 za rzeczowy komentarz :)
Mam prośbę czy mógłbyś rzucić okiem na te fotki w lepszej jakości na nich kolor brezentu jest prawie bliski ideałowi tzn.piaskowy nie jest to w żadnym przypadku zieleń!
A co do kieszonki to czy teraz jest lepiej widoczna i jakie powinna mieć wymiary bo ta ma jakieś:10/7cm.
Paski są z tej samej skóry co pozostałe tyle że faktycznie są na odwrót przyszyte:)
Może to jakieś teatralne lub filmowe???

Link to comment
Share on other sites

Stenów brytole zmajstrowali więcej niż Rosjanie pepesz. Produkcja Stenów ustała wraz z końcem wojny. Te niezbyt udane za to tanie pistolety maszynowe bujały się potem po całym świecie. Wygląda na to że dostały się także Finom. Domyślam się że te ładownice nie posiadają żadnych bić... to paradoksalnie może przemawiać za ich oryginalnością bo większość podrób jest podrasowywana straszliwymi gapami". Trochę niepokoi materiał parciany, który kolorem aż nazbyt przypomina nieco wyblakły materiał z jakiego wykonane są ładownice np. do pps-a często służących za podstawę dla produkcji replik ładownic do szmai". Nigdy nie zwracałem uwagi na ten szczegół, ale dlaczego paski od wewnątrz" tak mocno różnią się od tych a zewnątrz"? Bardziej wiarygodnie wyglądają paski zewnętrzne (te od klap przegród) wewnętrzne są na 99% doszyte wtórnie. Podejrzanie wygląda przegródka na ładowarkę... Kolorystyka tej ostatniej jest już całkowicie zgodna z kolorystyką materiału ładownic do pps-a. Bawełaniane nitki są trochę za białe w porównaniu z ogólnym wyświechtaniem ładownicy.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information