Jump to content

Spodnie M37


Recommended Posts

Powraca chyba najtrudniejszy temat rekonstrukcji sylwetki wczesnowojennego żołnierza Wehrmachtu. Najgorsze, że problem do tej pory nie znalazł globalnego rozwiązania.
Jak zwykle – dobrej jakości repliki to „Lost Batallion” (http://www.lostbattalions.com/german33-45/heer/heerwool/M36Trousers.html ), HERO (choć nie wiem czy teraz mają je w ofercie). „Szwedów” od jakiegoś czasu nie widziałem już na powszechnie znanym serwisie aukcyjnym, być może są na giełdach militariów.

Pozdrawiam
Hindus
Link to comment
Share on other sites

Mam podobny problem, nigdzie nie ma M-37 :(

Znalazłem takie cuś, może ktoś już kupił? http://www.militariaonline.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=19_3&products_id=284

A jak wygląda sprawa ze spodniami od Franka? Na stronie ma, ale zdjęć nie widziałem..
Link to comment
Share on other sites

Na ebayu pokazało się coś takiego:

http://cgi.ebay.pl/SWEDISH-ARMY-HUNTING-PANTS-100-WOOL-4-POCKET-SIZE34X32_W0QQitemZ120301621039QQihZ002QQcategoryZ159031QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

myślicie, ze posłuzyło by to za bazę do konwersji?
Link to comment
Share on other sites

Dobrze byłoby, gdyby jakiś posiadacz spodni M37 od Frankowskiego zabrał głos i podzielił się wrażeniami. Sam mam zamiar w niedalekiej przyszłości poczynić taki zakup i rozpatruję różne ewentualności. Szwedów coraz mniej, chociaż trafiają się jeszcze w okrojonej rozmiarówce na amerykańskim eBayu a Janik tłumaczy się całkowitym brakiem sukna w kolorze steingrau. Ogólnie dobrze nie jest.

Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Nie ten kolor... Zdaje sie ze Alexxx wrzucal na PzL zdjecia swoich spodni tego pochodzenia, i byly po prostu szare. W ogole nie maja tego niebieskawego odcienia M37. Ale lepsze to juz chyba niz szwedy, jezeli ktos nie chce wydawac pieniedzy na LB. Przynajmniej kroj w miare.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Wejdźcie sobie na WAF to zobaczycie oryginalne szaro-kamienne spodnie - charakterystyczny kontrast między spodniami a bluzą wynikał także z koloru feldgrau bluz M-36 z samego początku wojny - a nie jest identyczny z tym co oferuje Sturm.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information