Jump to content
  • 0

Co to za mototr?


manian

Question

17 answers to this question

Recommended Posts

Witam . Zdjęcia są bardzo niewyraźne , ale mogę zaryzykować stwierdzenie , że jest to Panna Mania :)Tak była potocznie nazywana . ( Pannonia , to orginalna nazwa ) Węgierski motor , produkowany , przełom lat piędziesiąt , może jeszcze początek lat siedemdziesiątych ? z reguły miały pojemność około 250 cm i okolo 15 koni . Było wiele wersji , więc dokładnie , zwłaszcza że zdjęcia kiepskie , ostateczną opinię wolę zostawić specjalistom od motocykli . Pozdrawiam .
Link to comment
Share on other sites

Biorąc pod uwagę ubiór motocyklisty jest to okres na krótko przed II wojna światową albo zaraz po. Kształt i sylwetka motocykla , typ tylnego siedzenia , odpowiadają pierwszej polskiej SHL-ce. Zajrzyj tu i porównaj:

http://motocykle.svasti.org/index.html?strona=http://motocykle.svasti.org/SHL.html

Nie jest to niestety Panonia porównaj sposób mocowania przedniego błotnika , Panonia listwę mocującą błotnik do przednich widełek miała znacznie wyżej/ w pozycji 15minut po, posługując się tarczą zegara za przykład/ Na zdjęciu pierwszym widać wyraźnie że listwa jest w pozycji 20 po.
Link to comment
Share on other sites

Myślę Catadero , że nie dokładnie przeczytałeś mój wątek , bo zaznaczyłem wyraźnie , że tylko ryzykuję takie stwierdzenie . A wzięło się ono stąd , że w latach 78-80 , jeździłem na Pannoni , I już nie byłem wtedy małolatem . Oczywiście zaznaczyłem również , że zdjęcie jest mało wyraźne i mogę się mylić . Pozdrawiam .
Link to comment
Share on other sites

Zwróciłem jeszcze uwagę na jeden , pewnie istotny szczegół . Pannonie , z tego co pamiętam , miały siedzenia scalone a motor na zdjęciu chyba ma tak zwane dupo-klapy " czyli dwa pojedyncze siedzenia na sprężynach a to może mieć istotne znaczenie .
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information