Swiety82 Posted August 13, 2008 Author Posted August 13, 2008 Proszę o id, guzik wielkości 2zł"Pozdrawiam!
Swiety82 Posted August 13, 2008 Author Posted August 13, 2008 Naprawdę nikt nie wie? Może jakiś spec od heraldyki?
Raned Posted August 14, 2008 Posted August 14, 2008 Wydaje mi się, że to inicjał cesarza Prus Wilhelma I (1861 -1888) lub Wilhelma II (1888 - 1918). Nie jestem pewien, ale czy na guziku nie widnieje także orzełek i berło w środkowej i dolnej części?
abcd Posted August 14, 2008 Posted August 14, 2008 Nad przedstawieniem inicjałów cesarskich zawsze jest korona.
Raned Posted August 14, 2008 Posted August 14, 2008 Nie zawsze, ponieważ posiadam guzik i kilka innych przedmiotów z inicjałem Wilhelma II i wyglądają bardzo podobnie.
Swiety82 Posted August 20, 2008 Author Posted August 20, 2008 Nie jest to pokrętło ponieważ z tyłu ma pętelkę".Też się zastanawiam nad Wilhelmem, zwróćcie uwagę że faktycznie na dole jest orzeł na środku... Tylko który Wilhelm? I czy II?
von Neumarkt Posted August 20, 2008 Posted August 20, 2008 Wybacz Święty82,ale jakoś tego orła nie mogę wypatrzeć,może zrób powiększenie fragmentu guzika.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.