OloOcki Posted August 6, 2008 Author Posted August 6, 2008 znalazlem ostatnio taki oto spod butelki napis glosi: Henania" co to za piwo czy inny trunek możecie mi powiedziec?
OloOcki Posted August 20, 2008 Author Posted August 20, 2008 to wiem ze to Niemczyzna" ale czy moglibyscie powiedziec cos wiecej???? ;)
bjar_1 Posted August 6, 2008 Posted August 6, 2008 Pod napisem jest chyba Kaduceusz - czyli jakieś lekarstwo...
Catadero Posted February 3, 2010 Posted February 3, 2010 Skromna część z moich:1.0,35 l Db. 2.035 l DF. 3.(następne zdjęcie). 4.*0,5L (ryba)*5.6"E.0.7l. 6.0.35l Db 7. Db U 0.5l. 8.0.5l.Db. 9. NORMALKONSERVE 900 CCM. 10. (trójkąt-góra J, lewo P, prawo S),11. 1/2 L x. 12. (mały trójkącik z wizerunkiem gruszki w środku), 13. 0.33l Db 1938, 14. 0.33l Db, 15. RESISTO 200, 16.GUHLER HONIG, 17. NUR FUR NAHRUHGSMITTEL SONNENTAU, 18. MAGIERSKI, 19.FLECKF IPS, 20. Nur fur Nahrungsmittel.
OloOcki Posted August 6, 2008 Author Posted August 6, 2008 wlasnie tak myslalem ze albo lekarstwoi albo piwo chociaz moze to jedno i to samo ;D a pod tym napisam od dolu ciagnie sie az na gore jakby waz esculapa ten co na aptekach jest i wlasnie tak pomyslalem ze to lekarstwo ale zadnego innego napisu nie widze. PS tez kocham to forum ;D
zebu74 Posted February 4, 2010 Posted February 4, 2010 http://www.sha.org/bottle/index.htm Oloocki,tu jest stronka dot butelek,jednak po angielsku.pzdr
EMPAI Posted August 6, 2008 Posted August 6, 2008 WitajJeżeli przed napisem HENANIA mogło być jeszcze R to piwo też nie jest wykluczonehttp://www.andreas-kronkorken.de/pozdro
bjar_1 Posted August 6, 2008 Posted August 6, 2008 Empai - ŻADEN browar nie sygnował butelek swa marką pod denkiem :)
EMPAI Posted August 6, 2008 Posted August 6, 2008 Myślę,że mogło to się zdarzyć(to sygnowanie)Sam miałem w ręku butelkę Grolscha z napisami zarówno na denku jak i na bokuPamietam to dobrze bo na plaży odbijalismy ten napis w mokrym piaskuA może to po prostu jakieś oznaczenie techn.huty która wyprodukowała butelkę.Butelka dla firmy x lub do piwa Y.Tak sobie gdybam,bo temat produkcji butelek i ich oznaczania jest dla mnie obcy:)
bjar_1 Posted August 6, 2008 Posted August 6, 2008 Może Grolsch taką kichę odwala ;) Na denku była bita huta szkła, ewentualnie rok produkcji czy norma DIN (w przypadku butelek niemieckich)... nigdy znaki fabryczne browaru.
EMPAI Posted August 6, 2008 Posted August 6, 2008 bjar_1Przyjmuję do wiadomościNie znam się na tym ale za to właśnie kocham to forum (serio)że można sie dowiedzieć nawet tak specyficznych rzeczyAle powiedz mi jedno-jeżeli browary nie sygnowały tak butelek a Twoja sugestia z Kaduceuszem jest trafiona to czy firmy chem.lub farmaceutyczne mogły tak sygnować dnoPytam,bo nie znalazłem w necie żadnej huty o takiej lub podobnej nazwie co wcale nie wyklucza,że nie istnieje lub nie istniałaempai
bjar_1 Posted August 6, 2008 Posted August 6, 2008 Firmy chem./farm. czasem umieszczały swe logo na denku. Przynajmniej w II RP. Jednak to denko zalatuje iemczyzną".
OloOcki Posted February 2, 2010 Author Posted February 2, 2010 Odgrzewam - macie może jakieś ciekawe linki dotyczące id butelek?
Catadero Posted February 4, 2010 Posted February 4, 2010 Fragment etykiety butelki po piwie-trójkąt JPS to znak browaru i...
Catadero Posted February 4, 2010 Posted February 4, 2010 ...znak browaru na dnie butelki. Więc browary TEŻ miały swoje butelki.C.
Question
OloOcki
znalazlem ostatnio taki oto spod butelki napis glosi: Henania" co to za piwo czy inny trunek możecie mi powiedziec?
17 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.