Skocz do zawartości

Gaz Czapajew


chor.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam możliwość nabycia kopii gaza 69 czyli aro muscel po renowacji blacharskiej z silnikiem żuka,mosty sprawne obydwa do uzbrojenia w elektryke.Cena jaką sobie gość życzy to 3500zł jest do tego dokumętacja.Dodam że nadwozie odnowione przyzwoicie bez patentów.Prosze o odpowiedź czy warto się w to pchać za takie pieniądze?AA dokumęty są choć jest obecnie czasowo wyrejestrowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Obejrzałem jeszcze raz zdjęcie tej ramy
wydaje mi się ze tylny most ma 4 amortyzatory
nigdzie nie trafiłem na informacje by GAZ mial taki układ natomiast BA tak.

Czy ktoś z panów wie jak była mocowana pancerna zabudowa do ramy z przodu?
wyczytałem ze było 8 miejsc łączenia 4 to wieszaki tylnych resorów a pozostałe 2?
obstawiam ze przy przednich resorach
i przednich przednich amortyzatorach ale jak to wyglądało?

Co znajduje się na zahaczonym zdjęciu chodzi o element w kółku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w przypadku BA-64 męczy co innego - jak wyglądało rozwiązanie pancernej nadbudowy nad tylnym mostem? Wszak pancerz praktycznie leży równo z wierzchem ramy - ale nad tylną osią rama wygięta jest łukowato do góry, aby zrobić miejsce na ruchy mostu, co powoduje kolizję z nadbudową, a przynajmniej podłogą przedziału bojowego - w jaki sposób ukształtowano tam pancerz?

Pzdr

Grzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buda jest węższa od ramy w tym miejscu wiec wygiecie ramy nie przeszkadza

podłoga nad mostem jest wygięte w formę ceownika

poślę ci wieczorem fotki

Wyjaśniło się rama na zdjęciu jest od GAZ'a 64
stąd różnice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stabilizator poprzeczny tylnej osi?? czapaj tego nie miał z tego co mi wiadomo chyba że chodzi ci o rurę w której chodził wał bo chyba to jako tako spełniało rolę stabilizatora. Przeglądałem instrukcję i nic innego do głowy mi nie przychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nazwa jest poprawna ale tak to określono np w monografi Gaza 64/67
Takie coś miało występować w Gazie 64 BA 64 i może w pierwszych Gazach 67 w prowadzenie większego rozstawu kół miało wyeliminować konieczność jego stosowania.
Nie widziałem czegoś takiego ani na żadnym zdjęciu ani schemacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam!

Sprzedaje uaza i kupuje Czapajewa. Wybieram sie po niego z jedym z polskich handlarzy czesciami gaz/uaz. ale zeby sie nie wkompac napiszcie na co zwracac uwage przy czapajewie?? co sprawdzic>>??<< co powinien posiadac?? Hehehe i glupie pytanie czym wlada w ciapku dzwignia najmniejsza?? (bo biegi i reczny rozpoznaje)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol Yoony odpowiadając na pytanie może trochę stare ( fotka z 2008.09.04) to co zaznaczyłeś w kółku to oś od hamulcy, na niej zaczepia się linki idące do kół, dzwignię ręcznego i pedał hamulca ( oczywiście przy orginalnych hamulcach mechanicznych).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie