Skocz do zawartości

Kolekcje klamer vol.III


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

nie siedzę mocno w klamrach niemieckich ale to chyba Reichswehra mala klamra szkolna -kadecka -gratuluje jeszcze tu jej nie widziałem ani nie mam jej w moich katalogach -może ktoś sie jeszcze wypowie -pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huku też nie mam pewności co to za klamerka.. ale została mi zidentyfikowana tak :

Jest to klamra organizacji paramilitarnej koalicji partii socjaldemokratycznych tzw. Reichsbanner - obrońców republiki, dlatego też na wielu odmianach klamer tej organizacji widnieje godło republiki weimarskiej, organizacja ta stawiała sobie za cel obronę idei republiki przed jej wrogami czyli narodowym socjalizmem i komunistami. Organizacja ta zajmowała się min. ochroną wieców brała także udział starciach ulicznych z SA czy RF. Tu znajdziesz więcej: http://en.wikipedia.org/wiki/Reichsbanner_Schwarz-Rot-Gold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dado373 bardzo możliwe -gdybyś chciał puścić to daj znać -pozdro



..::pushek::. też mi coś nie pasowało ale nie pomyślałem aby sprawdzić u Ruskich :):):) wtorek mija kijów miał być heheh a tu cisza i prezentu nie wiżu :):):):):) tak to jest jak człowiek ma już słaby wzrok :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Nie chcę tworzyć nowego wątku i zaśmiecać forum więc podepnę się do tego nie używanego już wątku o klamrach.
Znalazłem w necie(aukcja) zdjęcia takiego oryginalnego pasa chyba z końca wojny z klamrą policyjną.No właśnie czy oryginalnego?Z epoki?Bo klamra jest wykonana gorzej niż te kopie z allegro.Pozostałe elementy też nie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie