Skocz do zawartości

Panzerschreck


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
umieszczam temat w tym dziale, bo mniemam że rekonstruktorzy szybko odpowiedza:)
Panowie ile ważył pocisk do Panzerschrecka a ile sama rura? W sieci i w książkach jest masa zupełnie sprzecznych informacji i nie moge się ogarnąć, a nie moge sprawdzić organoleptycznie bo nie mam ani wyrzutni ani pocisku.
pozdro
Jadzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg książki: Deutsche Nahkampfmittel bis 1945"
-ciężar wyrzutni typ 54; 11.900g (bez tarczy 9300g)
-ciężar wyrzutni typ 54/1; 9500g (bez tarczy 7800g)
-ciężar pocisku typ 4322; 3250-3300g
-ciężar pocisku typ 4992; 3300g

Może ktoś ma kompletą wyrzutnię, żeby ją położyć na wadze. Z pociskiem może być kłopot, wątpię, że ktoś przy zdrowych zmysłach trzyma skorupę elaborowaną materiałem wybuchowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam, znalazłem temat zgodny z moim pytaniem, więc kontynuuję wątek.

Interesuje mnie wygląd zewnętrzny skrzynek z rakietami do Panzerschreck'a. Zajmuję się aktualnie repliką takiej skrzynki, zrobiłem już reprinty karteczek.

Na klapie powinien być napis R Mun 4322. To oczywiste, jednak znalazłem zdjęcia które obok tego mają napis Heeres munition..." wszystkie znane mi zdjęcia przedstawiają skrzynki w stanie który uniemożliwia dokładne odczytanie.

Emblemat obręczy przeciętej w 4 miejscach - i tu interesuje mnie gdzie powinien on być, wiem że 1 na klapie drugi po prawej stronie od uchwytu skrzynki i znalazłem że trzeci znajdował się na jednym z boków. Czy gdzieś jeszcze?

Karteczki takie jak wewnątrz też mam zdjęcie że były na zewnątrz, nie wiem w którym miejscu.

To elementy które sam znalazłem, proszę kolegów o pomoc. Wszelkie wskazówki mile widziane. Gdy skończę zamieszczę zdjęcia.
Dziekuję i pozdrawiam,
Krzysztof Jankowiak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie