Skocz do zawartości

Katalog guzików


rwb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaglądać to zaglądam, ale nie mam zbyt wiele czasu, żeby coś napisać. Jak już coś piszę, to lubię mieć 99% pewność (w tym temacie ciężko mieć 100% pewności). Podziwiam niektórych forumowiczów, którzy z taką łatwością rzucają datami, numerami jednostek wojskowych i nazwiskami dowódców. Zauważyłem, że ulubionym okresem piszących jest Księstwo Warszawskie (pisane często KW) i Królestwo Polskie (pisane często KP), ale Powstanie Listopadowe to sama czołówka tej swoistej listy przebojów".

Jak tak czytam czasami, to z jednej strony ubawię się po pachy, ale z drugiej strony martwię się, że ktoś komuś robi wodę z mózgu swoimi postami nie popartymi rzetelną wiedzą.

Pozdrawiam

Robert - <rwb>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
ja przyznam się bez bicia do kilku gaf w temacie, ale cóż człowiek uczy się całe życie..
czasy Xięstwa, Królestwa Kongresowego i Królestwa Polskiego, oraz Powstanie Listopadowe niestety nie są łatwym tematem.
pozdrawiam i życzę więcej czasu dla Hobby :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rwb
I dla tego, dla obopólnej korzyści zawsze dobra jest burza mózgów. Nikt przecież nie jest alfą (romeą i oplem) omegą" Jak widzisz, że coś nie tak to zawsze można napisać. Nikt się nie obrazi... A na pewno jest wielu chętnych do nauki... i pomocy innym.
Pozdrawiam Marcin
PS
Dziś ładną 7" znalazłem z Niemiec i dałem na id tamże jak więcej będę wiedział do dam fotkę z opisem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale niektóre guziki w Buttonarium" są bałamutnie opisane, zwłaszcza francuskie lub okołofrancuskie" z końca XVIII i pocz. XIX w.
Samo jednak przedsięwzięcie jest SUPER! Bardzo interesujące i pouczające :)))


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 19:43 21-10-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zgadzam się, że są ałamutnie" opisane, ale najczęściej są to nie moje opisy, a innych. Przyjąłem dwie metody działania. Pierwsza: zamieszczam guziki które ktoś mi wysłał bezpośrednio na skrzynkę wraz z jego opisami. Druga: zamieszczam guziki, które były omawiane na którymś forum już jakiś czas temu i temat jest już poza zainteresowaniem". W tej drugiej sytuacji jako opis zamieszczam pewną esencję z tego co znalazłem po jakiejś dyskusji.

W obydwu przypadkach gdy mam jakieś wątpliwości dodaję słowa typu: ajprawdopodobniej", prawdopodobnie" lub wręcz stwierdzenie istnieje hipoteza ...".

Panowie, pracuję obecnie nad możliwością sortowania i selekcjonowania naszej kolekcji i nie mam czasu na przeglądanie Buttonarium. Jeśli znajdujecie jakieś ewidentne błędy, to piszcie - będę je poprawiał. Tym sposobem, wspólnie stworzymy rzetelne, ciekawe i wartościowe źródło informacji.

Przecież ja nie jestem nieomylny w tym temacie, nigdy nie byłem i nigdy nie będę.

W tym hobby to mnie pociąga najbardziej, że jest jeszcze wiele do odkrycia. Gdybym chciał wszystko wiedzieć, mieć gotowe cenniki, katalogi i inne tam, to bym został numiznatykiem albo filatelistą.

Pozdrawiam Robert - <rwb>

Ps. Przepraszam filatelistów i numizmatyków - bardzo ciekawe i interesujące hobby. :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem :)
Czy możliwe jest podział tematyczny guzików? Np. Francuskie, niemieckie, polskie czy niezidentyfikowane, itd? Bo teraz wszystko jest w kupie" i trzeba wszystko przeglądać aby znaleźć interesujący tematycznie guzik.
Robert to tylko nieśmiałe sugestie - całe przedsięwzięcie jak wyżej napisałem to świetny pomysł.
Deklaruję swoją współpracę w zakresie guzików fracuskich i pokrewnych.
Wyślę Ci maila na priva z zauważonymi błędami.
A tak w ogóle to mógłbyś do redakcji zatrudnić kilku zaufanych modów ;)
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Z powodu natłoku obowiązków w pracy przewiduję mały zastój w Buttonarium. Proszę się nie martwić, jak się obrobie w pracy zaraz wracam do aktualizowania naszej wspólnej @Kolekcji.

Pozdrawiam

rwb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
WITAM

Oj natłoku obowiązków w pracy to fakt, a tu trza aktualizacje robic. Do pracy, do pracy a guziki coraz wiecej. W sumie sezon sie rozpocznie to sie ruszy, narazie snieg !!!.

Pozdrawiam Jabol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Chciałem poinformować, że ponownie wróciłem do aktualizowania strony. W niedługim czasie pojawi się sporo nowych eksponatów w Buttonarium. Zapraszam do odwiedzenia strony, jak również zapraszam do nadsyłania materiałów do naszej wspólnej @Kolekcji.

Pozdrawiam Robert - <rwb>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem buttonarium, jednak po kilku stronkach chęć na kontynuację oglądania stygnie - rzeczywiście musi być zastosowana jakaś systematyka ekspozycji, bo to istne mydło i powidło", guziki cywilne pomieszane z wojskowymi, napoleońskie obok II RP, numery obok orłów itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie chcę być niegrzeczny, ale:

1. Jak można doczytać na mojej stronie, jestem samoukiem jeśli chodzi o tworzenie stron www;

2. Od ponad pięciu lat, bo tyle istnieje już strona, proszę o pomoc i zapraszam do współpracy. Napisałem sporo maili do różnych osób i instytucji o wsparcie techniczne i nic;

3. Za to mydło i powidło" od tych pięciu lat płacę sam i jeśli się komuś nie podoba to ma dwa wyjścia (może nawet trzy). Po pierwsze może zamknąć stronę z Buttonarium, po drugi może sam stworzyć lepszą stronę (szczerze bardzo bym się cieszył) albo jeszcze jedno rozwiązanie - może przyłączyć się do udoskonalania Buttonarium.

Żeby nie było, że jestem głuchy na krytykę i że się obraziłem na Kolegę (a może Koleżankę :)) @kocham:góry, zrobiłem dwa działy tematyczne: guziki napoleońskie i guziki gubernialne.

Dodam jeszcze na pocieszenie, że uciułałem trochę (własnych) pieniążków i postanowiłem pewne prace zlecić lepszym od mnie.

Ale się rozpisałem, ale trochę mnie ubodło to mydło i powidło", skądinąd wiem, że tak jest, ale inaczej nie potrafię.

Pozdrawiam

Ps. Ja też kocham góry :)) i zapraszam wkrótce na Buttonarium SE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Mam dla Was dobre wieści, Buttonarium SE przeszło fazę estów studyjnych" i strona pojawiła się w Internecie. Zapraszam do obejrzenia nowej wersji strony pod następującym adresem:

http://www.buttonarium.eu/index.php

szczególnie polecam wypróbowanie sztandarowego narzędzia zaawansowanego przeszukiwania bazy danych:

http://www.buttonarium.eu/wyszukiwarka.php

Proszę pamiętać, że strona jest jeszcze w trakcie końcowych testów (test drogowy) i należy się spodziewać pewnych utrudnień w ruchu oraz zmian w organizacji ruchu :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
W Buttonarium mamy już ponad 1200 eksponatów, a w krótkim czasie pojawi się jeszcze około 300, czyli jest już w czym wyszukiwać. Zaawansowana wyszukiwarka działa bez zarzutów. Zachęcam do dopisywania komentarzy pod poszczególnymi guzikami. Dzięki temu samemu można uzupełniać opis danego guzika lub podawać istotne informacje z nim związane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Od dzisiaj [url=http://www.buttonarium.eu/wyszukiwarka.php]Zaawansowana Wyszukiwarka[/url] zyskała nowe możliwości.

Przybyły następujące możliwości wyszukiwania:

czy na guziku są labry, czy ich nie ma;
czy na guziku jest wąż, czy go nie ma;
czy na guziku jest trąbka, czy jej nie ma;
oraz
czy jest to guzik urzędniczy, czy nie;
czy jest to guzik pocztowy, czy nie;
czy jest to guzik cywilny, czy nie.

Zmienił się też sposób wyszukiwania guzików według wytwórców. Nowe rozwiązanie pozwoli na wyszukiwanie guzików według wszystkich wytwórców, a nie jak to było do tej pory według tylko czterech.

W związku z powyższym należało przebudować i rozszerzyć bazę danych o guzikach. Mam nadzieję, że dzięki tym zmianom Buttonarium stanie się jeszcze bardziej użyteczne w identyfikacji naszych eksponatów.

Proszę wszystkich kolekcjonerów korzystających z Buttonarium o zgłaszanie wszelkich dostrzeżonych błędów, nieścisłości i uzupełnień do opisów. Wszystkie uwagi można zgłaszać na adres: rwbguziki@wp.pl lub jako komentarz do konkretnych guzików - patrz na dole strony dotyczącej konkretnego guzika.

rwb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zachęcam wszystkich do przystąpienia do tego ciekawego projektu. Po przeczytaniu dwóch krótkich tekstów, będziecie wszystko dokładnie wiedzieć na ten temat. Podaję linki:

http://www.buttonarium.eu/szczeg_literatury.php?id=1

http://www.buttonarium.eu/uwagi.php

Pierwszy jest na temat ogólnych założeń całego projektu, a drugi to uwagi techniczne.

pozdrawiam

rwb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W naszej wspólnej @Kolekcji mamy już ponad 2000 guzików. Ostatnio przybyło sporo guzików hiszpańskich, ale też dużo polskich, francuskich, pruskich, rosyjskich i angielskich.

Cały czas poszerza się grupa wytwórców według których można przeszukiwać cały zbiór guzków.

Zapraszam

www.buttonarium.eu

rwb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj rwb.
jak będę miał więcej czasu po sesji egzaminacyjnej, postaram się zrobić spis wszystkich producentów, których spotkałem na guzikach i tym samym uzupełnić można bazę danych..

warto by było także opracować mniej-więcej datację danych sygnatur, niestety to bardzo żmudna i odległa praca..

pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze spisem (z natury) wszystkich producentów guzików jest bardzo dobry. Można to zrobić w formie artykułu, bądź artykułów do których istnieje możliwość dopisywania komentarzy pod spodem. Co jakiś czas będzie można aktualizować taki artykuł (artykuły). Najważniejsze, to żeby od czegoś zacząć, a z czasem będziemy to coś poszerzać, uzupełniać i poprawiać. Przy tworzeniu spisu (spisów) uwzględnij jakiś skrócony zapis sygnatury na potrzeby bazy danych. Chodzi o to żeby użytkownicy wiedzieli, że sygnatury: S.F., S.F.W., ESEF mają szukać pod na przykład: ESEF.

Co inni sądzą na ten temat? Tą datację dla poszczególnych sygnatur też trzeba dobrze przemyśleć. Może ktoś już coś ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jeśli ma ktoś jakieś linki gdzie wymienieni są producenci guzików z różnych krajów to niech tutaj poda. Postaram się to jakoś zebrać do kupy, co pomoże nam w dokładniejszym umiejscawianiu w czasie różnych guzików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie